Доступність посилання

ТОП новини

Ґордон Браун: вихід військ з Іраку не означає поразки


Олекса Семенченко Лондон, 8 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Прем`єр-міністр Великої Британії Ґордон Браун у понеділок оголосив нові подробиці щодо виведення британських підрозділів з Іраку. А минулого тижня в перебігу візиту до Іраку він заявив, що до кінця року 1000 військовиків повернуться додому.

Ґордон Браун переконаний, що виведення британських військ з Іраку є не визнанням поразки, а часткою процесу передачі влади іракським силам.

Навпаки, каже прем’єр, менше британських військ в Іранку означає, що безпека зростає і є затишшя у бойових діях. «Ми сподіваємося, що це затишшя буде сталим» сказав Браун. Він також наголосив, що часткове виведення британських військових з Іраку можливе тому, що іракці вже спроможні своїми власними силами безпеки замінити британців. Лише на півдні Іраку, іракські сили налічують 30 тисяч осіб.

Попередження Ірану: руки геть від Іраку

Минулого тижня в Багдаді Браун сказав, що роль британських військ змінюватиметься згідно з ситуацією на місці. Сьогодні він попередив Іран, аби той не втручався у внутрішні справи сусіднього Іраку. «Іранці мусять почути, що втручання у справи іншої країни, як вони це роблять, без підтримки ООН і будь-яких інших міжнародних організацій, є неприйнятним».

Раніше американське командування в Іраку заявляло про причетність Ірану до постачання зброї, фінансування і навчання іракських войовничих угруповань.

Браун зазначив, що не виключає жодних заходів для розв’язання іранської ядерної кризи. Він сказав, що Іранові не дозволять безкарно збагачувати уран і цим порушувати угоду про непоширення ядерної зброї:

«Ми дуже поважно ставимося до того, що пропонує Іран, і ми готові використовувати ті методи, що й раніше: дипломатію та санкції – для розв’язання проблеми, і я нічого не виключаю».
XS
SM
MD
LG