Доступність посилання

ТОП новини

Мерія Львова лякає боржників: відберемо житло за борги за теплопостачання


Галина Терещук Львів, 9 жовтня, 2007р. ( Radiosvoboda.ua ) – Львівщина розрахувалася на 92% за спожитий у цьому році газ. Серед інших регіонів-боржників область посідає 5-те місце. На сьогодні теплові комунальні підприємства Львова та області не перерахували 16 мільйонів гривень за блакитне паливо. Львів’яни заборгували тепловикам найбільше: 25 мільйонів гривень. Чи розпочнеться на Львівщині опалювальний сезон вчасно? Як ставляться львів’яни до ймовірного зростання цін на блакитне паливо?

Опалювальний сезон на Львівщині та у Львові розпочнеться 15-го жовтня. Чиновники мерії та обладміністрації запевняють, що усі комунальні теплопідприємства області практично готові до опалювального сезону, випробувані мережі і замінені пошкоджені.

Буде тепло лише тим, хто розрахувався

Однак у Львові 15-го жовтня тепло стане лише у тих будинках, мешканці яких розрахувались з тепловиками на 90%.

Львів’янка Олена Халич не має боргів за комунальні послуги, але в будинку є люди, які винні значні суми за теплопостачання і гарячу воду, тому розпорядження про перенесення терміну опалювального сезону в будинку сприймає однозначно негативно. «Оголошення боржників є, але оскільки якість послуг стає гірша, то люди не оплачують».

Львів’яни заборгували тепловикам найбільше: 25 мільйонів гривень. У Шевченківському районі Львова сума становить 8 мільйонів і райадміністрація лякає людей, що за борги буде конфісковувати майно, автомобіль чи навіть помешкання. Згідно із житловим кодексом ніхто не має права у людей відбирати нерухомість за борги. Спершу мав би бути змінений Житловий кодекс України і лише тоді уже слово за судами.

До 12-го жовтня треба розрахуватися

Тамара Олексик, пенсіонерка, має невеликі борги по оплаті, повертає їх, але ради собі не дає. «Я пенсіонерка, живу сама на 470 гривень пенсії. У мене уже не вистачає грошей на їжу, а ще як зростуть тарифи на газ, то й на хліб не буде. Комунальні послуги і так великі, а продукти зросли в ціні на 100-300%. Як жити?» Львів — один із лідерів серед міст щодо високого тарифу за тепло.

Заступник голови Львівської ОДА Тарас Федак заявив Радіо Свобода, що усі райони області та міста змушені до 12-го жовтня 100% розрахуватись за спожитий газ. В іншому випадку ті теплопостачальні підприємства, "які не розрахуються за старі борги, не матимуть ліміту на газ, і тепло їм не подаватимуть".
XS
SM
MD
LG