Доступність посилання

ТОП новини

Помаранчева коаліція має всі підстави запропонувати кандидатуру прем’єр-міністра


Тетяна Ярмощук Про це сказав Президент Віктор Ющенко вчора у Словаччині, де він перебуває з офіційним візитом. Разом з тим Віктор Ющенко наголосив, що створення коаліції можливе тільки після оприлюднення офіційних результатів парламентських виборів. Президент також вкотре закликав провести переговори між майбутніми більшістю та опозицією у Верховній Раді. Сьогодні увечері або ж завтра вранці коаліція між Блоком Юлії Тимошенко та «Нашою Україною – Народною самообороною» має відбутися. Принаймні у цьому запевняє бютівець Олег Білорус.

Віктор Ющенко під час офіційного візиту до Словацької Республіки.
Про це сказав Президент Віктор Ющенко вчора у Словаччині, де він перебуває з офіційним візитом.

Глава держави заявив, що знає ім’я майбутнього українського прем’єра, але не назвав його.

Разом з тим Віктор Ющенко наголосив, що створення коаліції можливе тільки після оприлюднення офіційних результатів парламентських виборів.

Президент також вкотре закликав провести переговори між майбутніми більшістю та опозицією у Верховній Раді.

За попередніми підсумками виборів Блоки Юлії Тимошенко та «Наша Україна-Народна самооборона» розпочали консультації про формування парламентської коаліції.

Сьогодні минає п’ять днів, які Президент дав переможцям виборів для визначення формату коаліції

Сьогодні увечері або ж завтра вранці коаліція між Блоком Юлії Тимошенко та «Нашою Україною – Народною самообороною» має відбутися. Принаймні у цьому запевняє бютівець Олег Білорус. «Демократична коаліція буде створена в парламенті. Всі питання, всі точки на «і» будуть поставлені. Є такі сигнали з боку Партії регіонів, що вони свідомо вже йдуть в опозицію і що вони вимагають в опозиції відповідного місця та ролі. Вони багато чого заявляли, але то заяви окремих осіб, але є позиція керівництва в цілому», – заявив Олег Білорус.

Прем’єр-міністр – Юлія Тимошенко, Голова Верховної Ради – В’ячеслав Кириленко?

Принципові для майбутньої коаліції питання БЮТ та НУНС уже узгодили, залишалися незначні розбіжності, зазначає представниця «Нашої України – Народної самооборони» Лілія Григорович.

За словами Лілії Григорович, створено програму спільних дій, а ті речі, по яких є розбіжності, винесені у протокол розбіжностей, які так само будуть узгоджені, поки запрацює парламент, тому що ми говоримо у день, коли ще немає офіційних результатів ЦВК.

«Згідно з угодою, яка була підписана ще півроку тому між «Нашою Україною» та БЮТом, та політична сила, яка набере більше, пропонує Прем’єра. Зрозуміло, що це буде кандидатура від БЮТ. А «Наша Україна» подає кандидатуру спікера» – сказала представниця «Нашої України – Народної самооборони» Лілія Григорович .

Блок Литвина ще не визначився

У Блоці ж Литвина зазначають, що давати зелене світло на формування якось коаліції не входить до повноважень Президента. І кажуть, що достеменно ще не знають, чи братимуть участь у якійсь більшості, чи крокуватимуть самостійно.

Олег Зарубінський наголосив: «Ми нікому із кольорових сил не присягали, нічого не обіцяли, і від них не залежимо. Ніяких вимог кадрового порядку, портфельного, крісельного не ставимо. У нас є програмові засади, і хто готовий разом з нами реалізовувати ці програмові засади, той може з нами співпрацювати. Формат співпраці Блоку Литвина в парламенті може бути різний».

Як зазначив Олег Зарубінський, на сьогоднішній день не визначено, чи це буде участь у якомусь коаліційному утворенні, або ж це буде самостійна хода.

Матеріали до теми:

• Коаліція в обмін на ухвалення присяги • Війна повноважень. Хід Януковича
XS
SM
MD
LG