Доступність посилання

ТОП новини

Бельгія: хороші продукти коштують недешево


Наталія Вікуліна Брюссель, 12 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Uа) – Супермаркети і крамниці Бельгії пропонують харчові продукти і напої на будь-який смак і на будь-який гаманець. Втім, якщо ви хочете споживати більш-менш якісну їжу, витрати будуть не низькими.

Залишити 200 євро в продуктовому супермаркеті є звичайною подією тижня для середньостатистичної бельгійської родини, яка має щонайменше одну дитину. Хліб коштує від 1 до 3 євро, молоко і олія – трохи більше євро за літр, за курку треба викласти до 10 євро за кілограм, а любителі соку заплатять від 1 до 3.50 євро за літр напою. М’ясо коштує понад 10 євро за кілограм, але за справді якісну продукцію доведеться заплатити близько 20 євро за кілограм.

30-річна мешканка Брюсселя Моніка Бушель зізнається: «Я вважаю, що м’ясо в Бельгії є дорогим. Якщо ви хочете мати хороший продукт, треба заплатити багато, це правда. Тож певні родини не можуть купити хороше м’ясо».

Бюшель вказує і на те, що молочні продукти також коштують дорого. Знову ж таки: за якісну продукцію певних марок треба заплатити багато.

«Для моєї дитини я прагну знайти компроміс. Купувати те, що він любить, особливо дорого. Тому що мій син дивиться багато реклами по телебаченню, а реклама заохочує купувати продукти дорогих марок»,– поскаржилась мешканка Брюсселя.

Купити в бельгійських магазинах хороші і не дуже дорогі продукти також можливо

У кожному супермаркеті діє картка для клієнта, тож витративши певну суму грошей, ви отримуєте чеки, якими можете розплатитися на касі. Завжди існують знижки на продукти, термін дії яких вибігає, та на великі упаковки води, кави тощо.

Загалом, при порівнянні цін на продукти в Бельгії і в Україні не слід забувати про одну річ. Не варто дивитися виключно на те, скільки коштує той чи інший продукт, адже бельгійці основну суму зароблених грошей віддають на податки, оплату помешкання, електрики тощо, тож на їжу лишається не така велика частина зарплати.

Але у порівнянні з українцями бельгійці можуть собі дозволити в набагато більшій кількості купувати гарне вино – скажімо, не беручи до уваги колекційні екземпляри, пляшка французького вина коштує від 3.5 до 30 євро. Такі самі сорти французьких вин продаються в магазинах України набагато дорожче.
XS
SM
MD
LG