Доступність посилання

ТОП новини

США та Росії та не вдалось домовитися щодо системи протиракетної оборони у Східній Європі


Росія вимагає заморозити проект, а якщо США не погодяться, Росія буде змушена «нейтралізувати загрозу» національній безпеці, яку, на думку Москви, становить американська система ПРО.

Про це повідомив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров після зустрічі в Москві із держсекретарем США Кондолізою Райс і міністром оборони Робертом Ґейтсом.

За його словами, Росія вимагає заморозити проект, а якщо США не погодяться, Росія буде змушена «нейтралізувати загрозу» національній безпеці, яку, на думку Москви, становить американська система ПРО.

Райс та Ґейтс також зустрілись із президентом Росії Владіміром Путіним, який застеріг, що Росія може вийти з амрикансько-російської угоди щодо ліквідації ракет малої та середньої дальності, якщо її не поширять на інші країни.

Напередодні свого візиту до Росії Кондоліза Райс заявила, що США далі зацікавлені у розгортанні систем протиракетної оборони на території Польщі та Чехії, але готові розглянути й інші пропозиції.

Росія вважає майбутні американські системи ПРО у Східній Європі загрозою своїй національній безпеці і запропонувала натомість спільно використовувати радар в Азербайджані. На думку ж США, російська пропозиція не може замінити їхніх планів.

Матеріали до теми:

• ПРОрив чи ПРОвал? США та Росія не домовилися про розміщення систем ПРО в Польщі та Чехії • До Москви прибувають зі спеціальною місією найвпливовіші діячі адміністрації президента Джорджа Буша
XS
SM
MD
LG