Доступність посилання

ТОП новини

ВАСУ відхилив позов соціаліста Івана Бокого з вимогою заборонити ЦВК оголошувати результати парламентських виборів до перерахунку голосів


Про таке рішення Вищого адміністративного суду України повідомило сьогодні видання «Комерсант-Україна» з посиланням на заступника голови ЦВК Андрія Магеру.

Про таке рішення Вищого адміністративного суду України повідомило сьогодні видання «Комерсант-Україна» з посиланням на заступника голови ЦВК Андрія Магеру.

За його словами, ВАСУ «відмовив в ухваленні даної позовної заяви» на тій підставі, що суд не «розглядає порушення, що сталися до дня голосування».

Таким чином, наголосив Магера, ніщо не перешкоджає Центрвиборчкому повідомити остаточні підсумки дочасних виборів.

15 жовтня ЦВК їх офіційно оприлюднить, зазначив Андрій Магера.

******** 12 жовтня представник Соцпартії Іван Бокий звернувся до ВАСУ з вимогою визнати дії Центрвиборчкому при розгляді і прийнятті протоколів, що надійшли з усіх 225 тервиборчкомів, незаконними, а самі документи – «недійсними» і «такими, що суперечать закону».

У своїй позовній заяві Бокий вказав, що кількість виборців, які були внесені в списки і могли взяти участь в голосуванні, становить 37 185 882 осіб. Проте, згідно з проведеним ним «аналізом списків виборців», їх має бути менше на 3 323 763. Посилаючись на інформацію МВС, складену за даними Державної прикордонної служби, Іван Бокий стверджує, що ці люди «виїхали за кордон» і знаходилися там в той момент, коли «уточнення списків виборців відповідно до законодавства вже неможливе».

На думку позивача, таке «масштабне і безпрецедентне ігнорування» принципів виборчого права «робить неможливим встановлення реального волевиявлення громадян». У зв''язку з цим Іван Бокий вимагав «заборонити ЦВК обнародувати і публікувати остаточні результати виборів до перерахунку голосів на підставі уточнених списків виборців», які мають бути складені відповідно до наданих МВС списків громадян, які знаходилися в день голосування за кордоном.
XS
SM
MD
LG