Доступність посилання

ТОП новини

Чому в Закарпатті все таке дороге?


Надія Петрів Ужгород, 17 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Закарпатська влада вимушена терміново втручатися в цінову політику. Річ у тім, що в області одні з найвищих цін на продукти харчування. Основна причина цього в тім, що в регіоні нічого не виробляється, транспортування накладає свої націнки. Але є ще один фактор – близькість Євросоюзу.

Ще тиждень тому ужгородка Зоряна купувала олію в магазині за 9 гривень за літр, сьогодні вона коштує майже три гривні дорожче. Аналогічні підвищення цін на молоко, м’ясо та борошно просто шокували молоду жінку.

На Закарпатті харчів взагалі не виробляють, все привозять

Обласна влада каже, є продукти в Закарпатті, але водночас визнає: ціни в регіоні таки доволі високі. Голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші порівнює закарпатські ціни з загальноукраїнськими станом на 10 жовтня:Продуктзакарпатська цінасередня українська ціна


Керівник області каже, такі високі ціни тому, що в Закарпатті майже не виробляють продуктів харчування, а транспортувати їх до області далеко й дорого. Оскільки ж в області живуть не найбагатші люди України, то, на думку Олега Гаваші, необхідно якось стримувати зростання цін. Обласна влада вирішила регулювати націнки та рентабельність виробників. Днями голова облдержадміністрації підписав розпорядження, згідно з яким рівень торговельної надбавки до оптової ціни на рівні 10-15% встановлюють на низку основних, чи то пак соціальних продуктів.

Начальниця інспекції з контролю за цінами в Закарпатській області Любов Стебницька каже, що це розпорядження зокрема стосується ковбас, молока, масла вершкового, сметани, виробів із борошна пшеничного, суміші борошна пшеничного. Запроваджуються граничні рівні рентабельності на виробництво хліба, хлібобулочних виробів.

У Закарпатті все ж таки дешевше, ніж в ЄС

А закарпатські підприємці говорять про ще одну причину підвищення цін на продукти харчування, і навіть на господарські та промислові речі. 36-річний ужгородець, приватний підприємець Геннадій Вакар констатує, що половина покупців на базарі — це угорці та словаки, які скуповують все великими партіями, оскільки в Україні для них все є дешевшим, ніж у себе дома, на території ЄС. «Звісно, ціни від цього на місці не залишаються, вони поступово ростуть».

Закарпатці-підприємці зізнаються: непогано, що громадяни Євросоюзу купують у них товар, бо це поліпшує їхні статки, сприяє наповненню обласної кишені. Але водночас кишені самих закарпатців помітно порожніють…
XS
SM
MD
LG