Доступність посилання

ТОП новини

У Польщі закликають своїх заробітчан повертатись із Західної Європи на батьківщину


Єва Поштар Варшава, 17 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Тільки у першому півріччі поточного року до Польщі від польських заробітчан із Західної Європи надійшло близько двох мільйонів євро. Польські економісти вважають, що ці гроші помітно сприяють процвітанню польської економіки. Це явище, однак, має і свій негативний бік: у Польщі чимдалі зростає проблема кваліфікованих кадрів, і це може стати серйозним бар''єром на шляху економічного розвитку країни.

Великі світові компанії, що відкривають у Польщі свої підприємства, розчаровані нестачею кваліфікованої робочої сили. Ïхні керівники припускають, що невдовзі треба буде запрошувати на роботу до Польщі корейців та китайців. Тому мер міста Вроцлава, яке завдяки іноземним інвесторам досі розвивалося швидкими темпами, драматично закликає польських іммігрантів у Великій Британії: «Повертайтесь, місто Вроцлав чекає на вас!»

Більшість заробітчан хочуть повернутися

Оптимізму у цьому питанні мерові додає опитування громадської думки серед поляків у Великій Британії. Виявляється, що більшість опитаних, заробивши гроші, хоче повернутись на батьківщину.

Речник мера Вроцлава Марцін Гарцаж зазначив: «Ми хочемо показати, що Вроцлав – це особливе місце на карті Польщі. Воно розвивається найшвидшими темпами з усіх польських міст. Кожен тут може знайти роботу, яка відповідає його потребам, тут сприятливий простір для вкладання власних грошей в інвестиції».

Пан Гарцаж переконує, що коли матеріальні статки у Польщі наблизяться до західноєвропейських, тоді люди взагалі не хотітимуть шукати роботи на чужині.

Марцін Гарцаж: «Зараз у Вроцлаві комп''ютерник, який закінчив навчання у вищому навчальному закладі і отримав роботу у міжнародній фірмі високих технологій, отримує таку ж зарплату, як поляк у Великій Британії, що працює в ресторані».

Потік заробітчан на Захід уже зменшується

Критики «кампанії повернення», вважають, що без рішення міської влади про побудову соціальних квартир для іммігрантів, уся ідея втрачає зміст.

Ніхто не прибуде до Вроцлава, коли йому доведеться витрачати усю свою зарплату на оренду квартири, переконують місцеві журналісти.

Польські оглядачі вважають, що на рішення мігрантів повернутися на батьківщину матиме вплив також і те, що польська національна валюта, злотий, має міцну позицію стосовно євро, британського фунта і долара. Тому у травні польський заробітчанин міг заробити в Лондоні в 6 разів більше, ніж у Варшаві. Зараз – це лише в 4 рази більше. На думку коментаторів, ще рано говорити про масове повернення польських заробітчан із Британських островів, але вже помітно меншає потік людей, що їдуть у пошуках роботи на Захід.
XS
SM
MD
LG