Доступність посилання

ТОП новини

Закарпаття: гепатит через неякісну воду


Надія Петрів У Закарпатті кількість хворих на гепатит А в чотири рази перевищує загальноукраїнські показники. Санепідеміологи кажуть, це традиційний циклічний підйом захворювання, але водночас зізнаються, що основною причиною поширення вірусу є неякісна питна вода.

Одне з основних джерел гепатіту - неякісна питна вода
(RadioSvoboda.Ua)
Гепатит А – гостра інфекційна хвороба, що вражає печінку. Передається цей вірус, як кажуть лікарі, зазвичай через неякісну питну воду чи брудні продукти харчування. Ще один спосіб зараження: від хворої людини – здоровій. Здебільшого страждають діти віком до 14 років, і це особливо непокоїть лікарів. Лікар-епідеміолог Закарпатської санепідемстанції Світлана Оберемко каже, що нині в Закарпатті понад 900 хворих на гепатит А, 56 відсотків — це діти до 14 років.

Закарпатський водопровід – пенсіонер

Лікарі кажуть, скарг на неякісну питну воду в Закарпатті справді вистачає. У регіоні, дві третини якого становить сільське населення, централізовану, а відповідно, очищену питну воду споживають всього 12 % людей. У містах цей показник вищий, проте й тут вистачає проблем. Лікар-інфекціоніст Михайло Паньків нагадує, що міський водопровід відслужив понад 80 років, і замінити його поки що не реально.

Скаржаться на якість питної води і самі закарпатці. Після того, як наприкінці 2005 року на Закарпатті спалахнула епідемія черевного тифу азіатського походження, що передавалася через відкриті колодязі, чимало мешканців регіону вставили собі фільтри.

Спеціалісти дійшли висновку: для того, щоб кардинально поліпшити ситуацію з питною водою в Закарпатті, необхідно прокладати централізовані водопровідні мережі в містах, селищах, щоб можна було очищувати питну воду. Для великих міст необхідно закуповувати сучасне обладнання для очищення води. Для всього цього необхідно ледь не сотню мільйонів гривень, і зрозуміло, що самотужки регіон з таким фінансовими навантаженнями не справиться.
XS
SM
MD
LG