Доступність посилання

ТОП новини

СБУ встановила трьох виконавців і двох замовників осквернення державної символіки на Говерлі


Про це у суботу на брифінгу заявив в.о. голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко. Він повідомив, що СБУ отримала матеріали, які свідчать, що акт вандалізму контролювався з території Росії керівниками Євразійського союзу молоді, російськими громадянами Павлом Заріфуліним й Олександром Дугіним. За інформацією СБУ, безпосередні виконавці – громадянин і двоє громадян Росії. Підозрювані знімали свої дії на камеру мобільного телефону, згодом відеоролик з’явився на сайті ЄСМ. Щоправда, за твердженням СБУ, йдеться лише про імітацію знищення деержавної символіки. Служби безпеки України направила матеріали з цієї справи до Генпрокуратури.


Про це у суботу на брифінгу заявив виконувач обов''язків голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко.

Він повідомив, що СБУ отримала матеріали, які свідчать, що акт вандалізму контролювався з території Росії керівниками Євразійського союзу молоді Павлом Заріфуліним й Олександром Дугіним (обидва – громадяни Росії).

За інформацією СБУ, безпосередні виконавці – 33-річний громадянин України Леонід Савін і двоє громадян Росії: 21-річний Олександр Бовдунов і 19-річний Валерій Мантров.

Наливайченко повідомив, що підозрювані прибули в Україну 12 жовтня, пізніше здійснили сходження на Говерлу.

На вершині зазначені особистості за допомогою принесених з собою інструментів імітували спилювання деталей конструкції у вигляді малого герба України й нанесли фарбою на пам''ятний знак Конституції емблему ЄСМ.

Підозрювані знімали свої дії на камеру мобільного телефону.

Після цього підозрювані залишили територію України на поїзді.

Увечері 17 жовтня Савін змонтував знімки, додавши зображення розбитих гранітних плит, пошкоджених металевих частин, і розмістив їх на сайті ЄСМ разом із відеороликом, на якому імітується перепилювання Тризуба.

Наливайченко зазначив, що підозрювані не знищували державної символіки, а тільки імітували цей процес.

«Це відверта боягузлива брехня», – сказав Наливайченко.

У той же час, на думку Наливайченка, матеріали справи дають підстави говорити про наявність ознак кримінального злочину.

Служба безпеки Україниі громадські організації відновили державні символи й пам''ятний знак Конституції на Говерлі.

У суботу СБУ направила в Генпрокуратуру матеріали з цієї справи та поінформувала про це МЗС України.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG