Доступність посилання

ТОП новини

У понеділок у Києві відбудеться засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи (РМО ПСЄ)


До складу цієї організації входять 11 країн-учасниць: Албанiя, Болгарiя, Грецiя, Македонiя, Iталiя, Словенiя, США, Україна, Румунiя, Туреччина та Хорватiя. Статус країн-спостерiгачiв мають: Молдова, Грузiя, Боснiя i Герцеговина, Сербiя та Чорногорiя.

До складу цієї організації входять 11 країн-учасниць: Албанiя, Болгарiя, Грецiя, Македонiя, Iталiя, Словенiя, США, Україна, Румунiя, Туреччина та Хорватiя.

Статус країн-спостерiгачiв мають: Молдова, Грузiя, Боснiя i Герцеговина, Сербiя та Чорногорiя.

У груднi 2005 року Україна стала повноправним членом РМО ПСЄ.

На засіданні у Києві, серед іншого, розглянуть заяву України про її намiри приєднатися до Угоди про Багатонацiональнi миротворчi сили Південно-Східної Європи.

На порядку денному форуму – звiти координацiйного і полiтико-вiйськового керівного комітетів РМО ПСЄ за 2007 рiк, звіт про дiяльнiсть багатонацiональної бригади SEEBRIG, а також виступи представникiв Об''єднаних командувань НАТО «Неаполь» i «Брунссум».

РМО ПСЄ є регiональною мiжнародною органiзацiєю. Ïї мета – забезпечення безпеки, взаємодiї i встановлення добросусiдських вiдносин у регiонi, спрощення процедури iнтеграцiї в НАТО.

Багатонацiональнi миротворчi сили (БМС) Пiвденно-Схiдної Європи створенi для забезпечення ефективного колективного внеску в проведення миротворчих операцiй пiд егiдою НАТО i ЄС i для пiдтримки миру в регiонi. Основою БМС ПСЄ є багатонацiональна бригада. Це вiйськове формування складається зi штабу бригади i постiйно дiючих пiдроздiлiв сухопутних вiйськ (за викликом). Від 11 липня 2007 року штаб SEEBRIG дислокується у Стамбулi (Туреччина).

Головування в організації i керiвництво у вищезазначених органах переходить вiд однiєї країни до iншої по черзi, через кожнi два роки. Від 17 липня головування перейняла на себе Македонiя.
XS
SM
MD
LG