Доступність посилання

ТОП новини

ПАРЄ засудила президента Білорусі Лукашенка за образу євреїв і вимагає вибачення


Василь Зілгалов Прага, 22 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У понеділок 22 жовтня Парламентська Асамблея Ради Європи не лише засудила антисемітські висловлювання білоруського глави, але й вимагає від нього офіційних вибачень. Раніше міністр закордонних справ Ізраїлю Ціпі Лівні різко розкритикувала висловлювання президента Білорусі Александра Лукашенка про Бобруйськ як антисемітські.

На основі голосового запису, що є у розпорядженні Радіо Свобода, можна зрозуміти, що на прес-конференції Президента Білорусі Александра Лукашенка 12 жовтня, яка транслювалася на державному радіо, про Бобруйськ він сказав наступне:

«Ви бачили у якому стані місто. До нього страшно було зайти. Це був просто свинарник. Це було в основному єврейське місто. Ну, ви знаєте, як євреї ставляться до місця, де вони живуть. Подивіться в Ізраїлі, я ось був... Я ні в якому разі не хочу їх там образити. Ну вони не дуже піклуються про те щоб була підстрижена трава, як ось там у Москві, у росіян, у білорусів, взагалі».

І абсурд, і образа

17 жовтня посол Ізраїлю в Мінську Бен-Арьє, який перебуває нині з родиною у відпустці, у інтерв’ю білоруському аґенству назвав такі слова президента Білорусі відгомоном антисемітизму. «Заява президента нагадує антисемітські міфи, в яких євреїв змальовують брудними, смердючими»,– сказав дипломат. Окрім того, з висловлювань Лукашенка випливає, що економічна і політична влада у місті нібито належить євреям, що зовсім не відповідає дійсності», – додав Бен-Ар’є.

У понеділок Парламентська Асамблея Ради Європи засудила антисемітські висловлювання президента Білорусі і вимагає вибачень з боку Александра Лукашенка. Зокрема, Голова ПАРЕ Рене Ван дер Лінден заявив, що хоча висловлювання глави білоруської держави межують з абсурдом, кращими вони від цього не стають.

Один із представників єврейської громади Мінська, Яків Басін, сказав Радіо Свобода, що з точки зору державних проявів, спостерігається замовчування не лише єврейської, але й інших культур в історії. В енциклопедіях немає серйозних публікацій про євреїв.

Напередодні Другої світової війни у Бобруйську проживало до 70% євреїв. А у листопаді 1941 року нацисти розстріляли понад 14 тисяч в’язнів єврейського ґетто. Минулого року силами самих євреїв у Кам’янці, поблизу Бобруйська, було відновлено Меморіальний комплекс євреїв, загиблих від рук нацистів.
XS
SM
MD
LG