Доступність посилання

ТОП новини

Україна приєдналася до багатонаціональних миротворчих сил. Що з цього буде?


Тетяна Ярмощук Київ, 22 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні Україна приєдналася до Угоди про багатонаціональні миротворчі сили. Таке рішення ухвалили на засіданні Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи.

Приєднання до Угоди про багатонаціональні миротворчі сили не означає автоматичної участі України у тих чи інших миротворчих операціях, каже керівник українського оборонного відомства Анатолій Гриценко. Міноборони внесе у Верховну Раду відповідний законопроект і визначить конкретний формат участі в цих миротворчих силах українського контингенту, зазначає пан Гриценко. На цьому етапі можуть бути штабні офіцери, інженерний підрозділ, медичний підрозділ або якийсь інший варіант. І це буде з’єднання багатонаціональне, яке готове до виконання завдань, наголошує міністр.

Чи будуть українські військові в Афганістані?

Питання, яке віднедавна зависло в повітрі, чи братиме Україна участь у військових операціях в Афганістані, поки що без відповіді. Анатолій Гриценко каже, що під час сьогоднішнього засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи про це не йшлося. Тим часом Президент Віктор Ющенко на нинішньому засіданні знову підтвердив євроатлантичні прагнення України. Київ має намір брати активну участь у регіональній співпраці і готовий до нарощування зусиль з підтримки миру і стабільності в Європі, наголошує Президент. «Висловлюємо готовність приєднатися до Угоди про багатонаціональні миротворчі сили Південно-Східної Європи».

Приєднання України до Угоди про багатонаціональні миротворчі сили означає не що інше, як її участь у військових операціях в Афганістані, переконаний колишній керівник парламентського комітету з питань оборони Георгій Крючков.

Участь України в Угоді про багатонаціональні миротворчі сили – це насамперед співпраця з країнами, які входять до НАТО, переконаний керівник Центру досліджень Армії конверсії та роззброєння Сергій Згурець. Що ж стосується Афганістану, то, на думку пана Згурця, участь України у цьому регіоні обмежиться залученням військово-транспортної авіації та медиків. «Коли ж ми говоримо безпосередньо про українські війська у цій зоні, то навряд чи український парламент це рішення підтримає» .

Рада міністрів оборони країн Південно-Східної Європи – це регiональна мiжнародна організація, мета якої — безпека в регіоні, встановлення добросусiдських вiдносин та спрощення процедури iнтеграцiї у НАТО. Організація діє пiд егiдою НАТО i ЄС. До її складу входять 11 країн-учасниць. Україна стала членом цієї організації у грудні 2005 року.
XS
SM
MD
LG