Доступність посилання

ТОП новини

Закарпаття страждає через транзитні наркотики


Надія Петрів Ужгород, 23 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Закарпатська влада та правоохоронці ініціюють перегляд режиму роботи розважальних закладів краю, які працюють цілодобово. Бо саме в них – безконтрольне вживання наркотиків. Особливо неповнолітніми та студентами. Влада вважає, це один з низки кроків, якими можна обмежити поширення наркоманії в області.

Звичайний підїзд, звичайного дому...
(RadioSvoboda.Ua)
Використані шприци, пластикові пляшки, переобладнані для того, щоб вдихати наркотики, презервативи та коробочки з-під різних пігулок. Такі картини нерідко зустрічаються у великих містах Закарпаття на дитячих майданчиках чи на ігрових площадках у дитячих садочках.

29-річна Марта Волошин, вихователька одного з ужгородських дитячих садочків, розпочинає свій день прибиранням майданчика. Майже кожного ранку там шприци та інші речі, котрі свідчать про те, що там відбувалося вночі. «Це страшенно неприємно, бо туди сходяться діти».

Закарпатська міліція каже, уже цього року їм вдалося порушити понад 60 кримінальних справ за фактами незаконного обігу чи продажу наркотиків у навчальних закладах, аптеках тощо. До кримінальної відповідальності притягнули понад 200 осіб, ще 800 осіб, які вживають чи розповсюджують психотропні речовини, контролюють.

Транзит та відсутність батьків — причини поширення наркотиків

Проблема з наркотиками існує в першу чергу через те, що Закарпатська область є транзитною, каже головний міліціонер Закарпатської області Віктор Чепак. «Це є природно, контрабанда проходить через прикордонні області..., контрабанда того зілля, яке нам постачає злочинний світ заходу і яке розповсюджується на території області».

Ще одна причина поширення наркоманії в Закарпатті – неможливість заробити гроші для проживання. Через це доросле населення регіону масово виїжджає на заробітки, а їхні діти – та категорія, що є найбільш вразливою, наче губка всмоктують негативні звички. Контролювати таких дітей дуже важко, каже пан Чепак.

Закарпатський міліціонер ще й нарікає на те, що через часту зміну керівництва місцевої міліції ( Віктор Чепак за цей рік уже четвертий начальник) в області вкрай занедбана робота за кількома важливими міліцейськими напрямками. У тому числі мова йде й про відділ з боротьби з незаконним обігом наркотиків. Головний міліціонер Закарпаття обіцяє змінити ситуацію й ініціювати низку рішень, які мають ухвалити й запровадити на рівні області для ефективнішої боротьби з наркоманією.
XS
SM
MD
LG