Доступність посилання

ТОП новини

Україна домовляється з Казахстаном про спільну розробку супутників


Про це сьогодні у Дніпропетровську говорили керівники області з делегацією бізнес-кіл Казахстану.

Про це сьогодні у Дніпропетровську говорили керівники області з делегацією бізнес-кіл Казахстану.

Розробка супутників «Січ-3-О» та «Січ-3-Р» закладена до Національної космічної програми України на 2008–2010 роки. Однак українська сторона готова розробляти компоненти аналогічних супутників для Казахстану та надавати для космічних апаратів Казахстану платформи українського виробництва.

Розглядають і інші варіанти двосторонньої співпраці, зокрема, передання українських технологій та технічної документації на супутник середньої роздільної здатності МС-2-8. Розробку цього супутника українські фахівці наразі завершують.

Із 2005 року на базі конструкторського бюро «Південне» у Дніпропетровську здійснили перший етап теоретичного навчання казахських фахівців щодо проектування космічних апаратів.

Тепер українські конструктори передали «Казкосмосові» кілька проектів щодо створення ракетних комплексів та ракетоносіїв, спільних досліджень космосу.

Керівник Дніпропетровської облдержадміністрації Віктор Бондар повідомив, що в підписаній сьогодні угоді «ми розробили цілу низку напрямків, за якими триватиме розвиток наших взаємовідносин».

За його словами, передусім ідеться про те, щоб інтенсивніше зайнятися процесами космічних досліджень і розробок у цій галузі.

«У нас є спільні космічні програми, які ми повинні й будемо реалізовувати на базі КБ „Південне“ і „Південмашу“», – заявив Бондар.
XS
SM
MD
LG