Доступність посилання

ТОП новини

Україна – Румунія: Зустрілися. Проблеми не розв’язали, але механізм придумали


Василь Зілгалов Прага, 30 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У вівторок у Бухаресті відбулося перше засідання спільної українсько-румунської президентської комісії, яку очолюють Віктор Ющенко та його румунський колега Траян Бесеску. Перед цим обидва президенти заявили про надзвичайну важливість двосторонніх стосунків.

Віктор Ющенко та Траян Бесеску під час першого засідання спільної українсько-румунської президентської комісії. Бухарест, 30 жовтня 2007 р.
(official site)
У Бухаресті Віктор Ющенко назвав відносини з Румунією «стратегічними», а Траян Бесеску наголосив, що між державами залишилася низка невирішених проблем, але сьогоднішня зустріч стане новим кроком до їхнього врегулювання.

Напередодні прес-служба Президента України повідомила, що після засідання українсько-румунської президентської комісії в Бухаресті будуть підписані Протокол засідання цієї комісії, спільна українсько-румунська декларація «Спільна Європа – спільна пам’ять», угода про економічне, промислове і технічне співробітництво між урядами України і Румунії та протокол про співпрацю в галузі туризму і культури між двома країнами.

Сьогодні Віктор Ющенко, в рамках його ж загальноєвропейської ініціативи «Спільна Європа – спільна пам’ять», передав Траянові Бесеску списки румунів, котрі загинули на території України в 1944–1954 роках.

Речник МЗС України Віктор Дещиця підтвердив важливість цієї програми: «Звичайно, ми через свої диппредставництва і через структурні підрозділи МЗС беремо участь у реалізації цієї програми. І, наскільки мені відомо, такі документи будуть обговорюватись уже зараз у Румунії і під час наступних візитів Президента (Ющенка) в інші держави, які уже готуються МЗС».

Після завершення роботи двосторонньої президентської комісії Президент Траян Бесеску насамперед подякував українському колезі за передані списки і додав: «Понад дві тисячі сімей дізнаються, де поховано понад дві тисячі румунських солдатів, які загинули під час Другої Світової війни».

Для невирішених питань створили механізм

Траян Бесеску напередодні зустрічі згадав і «низку невирішених питань» між Румунією і Україною. А вже після завершення роботи українсько-румунської комісії Президент Румунії деталізував це: «Було порушене придністровське питання, питання національних меншин, проблема Криворізького комбінату, проблема дельти Дунаю та каналу Бистре».

Президент України Віктор Ющенко у свою чергу так охарактеризував підсумки роботи першого засідання двосторонньої президентської комісії у Бухаресті: «Сьогодні ми обговорили план дій, яким будемо керуватися. Підписали протокол, який дає відповіді приблизно на 20 ініціатив і питань, які належать до наших двосторонніх стосунків».

Обидва Президенти наголосили, що цього разу, на відміну від попередніх зустрічей, вони домовилися саме про механізми розв’язання невирішених двосторонніх проблем. Траян Бесеску запевнив Віктора Ющенка у всебічній підтримці Румунією євроатлантичних прагнень України.

Офіційний дводенний візит українського Президента до Румунії триває.

Матеріали до теми:

• Після Росії Україна, як сусід, мала найбільше проблем з Румунією • ЄС вимагає від України скасувати візи для громадян Румунії та Болгарії
XS
SM
MD
LG