Доступність посилання

ТОП новини

«Дріжчаний фактично розформував групу, яка займалася в СБУ розслідуванням отруєння Ющенка»?


Тетяна Ярмощук Київ, 31 жовтня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Два пониження плюс одне звільнення у силовому секторі. Президент позбавив військового звання та дипломатичного рангу колишніх керівників СБУ та звільнив заступника Секретаря РНБО, який раніше теж очолював Службу безпеки. І це упродовж одного дня. Як пояснюють це у Секретаріаті Президента, і що реально може за цим стояти?


Позбавлення військового звання колишнього заступника керівника СБУ Володимира Сацюка не пов’язане зі справою отруєння Віктора Ющенка. Про це заявив заступник голови президентського Секретаріату Ігор Пукшин: «Зазначений указ ніяким чином не пов’язаний зі справою про отруєння Віктора Андрійовича Ющенка. При призначенні на певну посаду були подані неправдиві відомості, нібито Сацюку присвоєне звання майора запасу не в 97-му році, а в 94-му».

Що ж стосується екс-голови СБУ Ігоря Смешка, то за словами пана Пукшина, його позбавили рангу надзвичайного та повноважного посла через “невідповідність його посади цьому званню”.

Що ж іще може стояти за цими звільненнями? Генерал Служби безпеки, бютівець Андрій Кожемякін: «Як колись щось отримав, так воно буде і відмінятися. Як Сацюк отримав генеральське звання, він до полковника дослужився за півроку. А що стосується Дріжчаного, то тут пов’язано з Указом Президента щодо відміни відкомандированих офіцерів СБУ до органів державної влади. А він був відкомандирований з СБУ як генерал армії».

Втім, на думку Станіслава Речинського, який займається журналістськими розслідуваннями, нинішнє звільнення та пониження можуть бути пов’язані саме зі справою отруєння Віктора Ющенка: «Мабуть, таки щось вдалося з’ясувати групі слідчого Климович, яка нещодавно прийняла цю справу у провадження. Я думаю, це не останні зміни. А по Дріжчаному, у зв’язку з отруєнням Ющенка, які можуть бути претензії, це те, що він фактично розформував групу, яка займалася у СБУ цим розслідуванням, і зараз більшість цих людей взагалі не служать в СБУ».

Володимира Сацюка звільнили з посади першого заступника голови СБУ після скандалу з отруєнням Ющенка, яке начебто сталося на дачі у тодішнього заступника голови Служби безпеки. Відтоді Сацюк переховується в Росії і заперечує свою причетність до отруєння тодішнього кандидата на посаду Президента. Ігор Смешко, який теж був присутній на вечері в Сацюка, не раз заперечував цю версію отруєння Віктора Ющенка.
XS
SM
MD
LG