Лисяча бухта неподалік Феодосії |
(RadioSvoboda.Ua) |
Мер Феодосії Володимир Шайдеров каже, що це вигідний проект: «Люди не тільки вкладають інвестиції, вони ще дають на соціальний розвиток селища 10 мільйонів гривень. І плюс ще оренда платитиметься за ці 100 гектарів».
Володимир Шайдеров каже, що інвестори пообіцяли збудувати для Щебетівки водоочисні споруди, збудувати і відремонтувати дороги тощо.
Нудистським дикий пляж Лиски став іще наприкінці 60-х років минулого століття, коли бухту вподобали представники московської, київської і ленінградської інтелігенції. Тут любили відпочивати перші радянські хіпі, не визнані владою, але відомі художники, барди, письменники, дисиденти. Як не намагалися радянські ідеологічні та репресивні органи, але ліквідувати перший нудистський пляж так і не вдалося.
Але, крім цього, бухта і навколишні території – це пам’ятка природи місцевого значення. Як розповів голова кримської асоціації «Екологія і мир» академік Віктор Тарасенко, це унікальне місце, де збереглися майже тисяча рідкісних видів рослин, з яких 52 види занесені у Червону книгу.
Пансіонат чи заповідник?
І ось минулого тижня депутати Верховної Ради Криму скасували своє попереднє рішення про визначення меж селища Щебетівка, а це тепер ускладнює оформлення документів для інвестора. Спікер кримського парламенту Анатолій Гриценко заявив тоді, що Верховна Рада автономії доручала феодосійській і щебетівській радам створити у Лисячій бухті заказники, а місцеві чиновники це не виконали.
Академік Віктор Тарасенко привітав таке рішення депутатів: «Будь-які дії, пов’язані зі збереженням природних невеликих анклавів, навіть дерева, навіть каменя, ми вітаємо! А тут цілий ландшафт, причому багатий, своєрідний, дуже цікавий!»
Водночас міський голова Феодосії Володимир Шайдеров назвав дії кримських депутатів «дивними і самоправними», а представники Щебетівської міськради повідомили, що оскаржать у суді рішення кримського парламенту.
Тим часом нудистські організації України і Росії заявили про початок кампанії на захист Лисячої бухти.