Доступність посилання

ТОП новини

Американці про загрозу світовій стабільності


Юрій Дулерайн Американське суспільство вважає Іран державою, що серед усіх держав становить найбільшу загрозу світовій стабільності. Принаймні, такого висновку доходять соціологи на підставі вивчення результатів найновішого опитування громадської думки у Сполучених Штатах.

Опитування громадської думки провів Інститут Ґеллапа в останні дні жовтня. Американців запитували, яку країну вони вважають найнебезпечнішою для стабільності світу, причому не давали декілька назв, мовляв, потрібне підкресліть, як це зазвичай роблять соціологи, а просто прохали висловити свою думку.Понад третина опитуваних, точніше 35 відсотків без підказки назвали Іран. На другому місці – Китай (19 відсотків) на третьому – Північна Корея з десятьма відсотками. Вісім відсотків респондентів назвали свою власну країну, Сполучені Штати, і чотири відсотки вважають Росію загрозою для світової стабільності.

Непевність стосовно ефективності економічних санкцій

На минулому тижні державний секретар Сполучених Штатів Кондоліза Райс оприлюднила рішення Білого дому про новий пакет економічних санкцій проти іранських військових та фінансових інституцій. Знову ж таки, понад третина американців, як показало опитування Інституту Ґеллапа, схвалюють санкції, але 57 відсотків не мають ані твердої думки щодо санкцій, ані певності, що економічні заходи можуть змусити Іран відмовитись від ядерної програми.

Щодо силового рішення, то президент Джордж Буш казав: «Міркування щодо того, що Сполучені Штати готуються атакувати Іран, просто сміху варті... Але можливі на вибір будь-які варіанти». Виступаючи 10 днів тому в Національному університеті безпеки у Вашингтоні, президент Буш сказав, що за даними розвідки, Іран, якщо його не зупинити, до 2015 року матиме не лише ядерні боєголовки, а й балістичні ракети, опоряджені тими боєголовками і здатні сягати території Сполучених Штатів.
XS
SM
MD
LG