Доступність посилання

ТОП новини

У Луганську виселяють із спортзалу боксерський клуб


Ярослав Гребенюк Луганськ, 5 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Луганську виселяють із спортзалу боксерський клуб «Зірка». Привернути увагу до проблеми боксери вирішили тренуванням на відкритому повітрі – біля стін обласної держадміністрації.

Тренування просто неба почалось, як і завжди з розминки та пробіжки
(RadioSvoboda.Ua)
Луганський боксер В’ячеслав Глазков пройшов до фіналу Чемпіонату світу і отримав ліцензію на участь у Олімпіаді-2008. «До 20 листопада звільнити приміщення», – у такий спосіб керівництво фірми «Новий час» вирішило поздоровити боксерський клуб «Зірка» з перемогою.

На знак протесту клуб вийшов на тренування до центрального скверу Луганська. Бої з тінню та спаринги проводили під вікнами обласної держадміністрації.

Відкрите тренування на честь закриття клубу обійшлось без нокаутів
(RadioSvoboda.Ua)
Протестувати проти виселення клубу прийшли й ті, хто займався у ньому боксом колись. «Я займався у клубі „Зірка“ п’ять років – тепер я пішов з роботи, прийшов сюди, щоб висловити свій протест!» – каже луганець Ігор Черик.

Сумнівне виселення

Спортклуб існує понад 30 років. За цей час тут виросли десятки майстрів спорту. Тисячі юнаків навчились захищати себе. Тепер, кажуть захисники клубу, хлопцям пропонують замість спорту зайнятись чимось іншим: їх очікує вулиця з її розвагами – алкоголем, тютюном та наркотиками.

Проте виселення клубу незаконне, впевнений лідер громадського руху «Справедливість» В’ячеслав Серпокрилов.

Біля облдержадміністрації молоді боксери бились із тінню
(RadioSvoboda.Ua)
«Закон України про фізичну культуру та спорт забороняє перепрофілювати спортивні заклади і використовувати їх не за цільовим призначенням. Спортсмени та тренери навіть не повинні відстоювати власне право займатися у своєму місті, у своєму клубі. Для нас головне – абсолютно не зрозуміла позиція влади: люди, що забирають спортзал – із влади, чи влада їх покриває?» – запитує В’ячеслав Серпокрилов.

Круговерть боротьби за клуб

Едуард Менчаков вісім років займався у «Зірці», ще десять років сам тренує молодих боксерів. Він розповідає про тривале листування з обласною та міською владою, з депутатами різних рівнів.

«Іде круговерть. Прийшли відповіді: йдіть або у „Динамо“, або на вулицю. Більше ніхто нічого не робить. У „Динамо“ власна школа, а ми належимо до товариства „Україна“. У товариства „Україна“ спортивне протистояння з „Динамо“, ми не можемо займатися в одній залі», – каже Едуард Менчаков.

У міськраді кажуть, що знають цю проблему. «„Зірка“ перебуває в приміщенні, яке раніше належало Луганському верстатобудівному заводові. 2004 року цю будівлю за борги передали новому власникові. На сьогодні будівлю або продали, або дали комусь в оренду. Луганська міськрада надіслала звернення до прокуратури з проханням розібратися і дати власні висновки», – каже речник Луганської міської ради Олександр Савенко.

Це вже не перший схожий інцидент із верстатобудівним заводом. Три роки тому завод продав приватній структурі дитячий садок №101, і дітей звідти вигнали.

Інший дитсадок, №14, міська влада відстояла – завод передав його у комунальну власність. Отже, залишаються шанси і у славетного спортклубу, сподіваються його прихильники.
XS
SM
MD
LG