Доступність посилання

ТОП новини

Мерсько-виборчі балачки. Активна фаза


Тетяна Ярмощук Київ, 5 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Балачки про дострокові вибори київського мера перейшли у практичну площину? В українській столиці з’явилися агітаційні біл-борди бютівця Михайла Поживанова, який розповідає киянам та гостям столиці, яким має бути міський голова. Чи вдасться БЮТ та НУНС таки організувати перевибори мера Києва, про що йдеться у коаліційній угоді, і коли це може статися?

Чи вдасться меру Києва втриматись за крісло цього разу?
(photo: Ukrinform)
Поява біл-бордів Михайла Поживанова не свідчить, що виборча кампанія стартувала, запевняє він Радіо Свобода. Кампанія може розпочатися не раніше від січня наступного року – після того, як парламент ухвалить необхідне законодавство.

Що дасть проведення мерських виборів у два тури, про які йдеться на біл-бордах? Тоді, каже Поживанов, БЮТ та НУНС не треба буде висувати єдиного кандидата для того, щоб напевно побороти нинішнього мера Леоніда Черновецького.

«Вибори мають відбуватися в двотуровому голосуванні. Це не дозволить панові Черновецькому перемогти. Немає необхідності проводити висування одного кандидата. А по-іншому, я згоден, що Черновецький буде перемагати. Тільки двотурове голосування виправить ситуацію. Я готую разом з експертами фонду відповідні зміни до законодавства», – каже Михайло Поживанов.

Три способи змінити мера

Теоретично для проведення дострокових виборів міського голови є три шляхи, каже в інтерв’ю Радіо Свобода депутат Київради Віталій Кличко, який на минулих виборах балотувався на столичного голову.

«Перший – це референдум, але він не може бути використаний. У нас є нонсенс у законодавстві, що міський голова сам повинен підписати початок цього референдуму. Це неможливо, тому що він не рубатиме гілку, на якій сидить. Другий шлях – коли депутати двома третинами голосів можуть висловити недовіру міському голові. Але, на жаль, у Черновецького є сьогодні „земельна“ більшість. І третій шлях – він найбільш реалістичний. Між „Нашою Україною – Народною самообороною“ та БЮТом є домовленість: коли Верховна Рада почне працювати, першим буде винесене питання щодо проведення дострокових виборів міського голови та виборів міськради. І, на мою думку, це може відбутися найближчим часом – у лютому чи березні», – вважає Віталій Кличко.

За словами прихильників перевиборів київського мера, щоб їх провести, новообраний парламент повинен ухвалити зміни до законів «Про місцеві референдуми», «Про столицю України місто-герой Київ» та ухвалити постанову про проведення дочасних виборів у Києві.

У Черновецького перевиборів не бояться

У команді нинішнього мера заявляють, що поки що немає підстав для дострокових виборів міського голови. Втім, якщо такі підстави знайдуться, Леонід Черновецький братиме у цих виборах участь, сказала заступник київського міського голови Ірена Кільчицька в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Законних підстав для перевиборів мера немає. Але якщо знайдуть такі підстави, адже у нас таке законодавство, що не було, не було підстав, а тут вони з неба впали і з’явилися, – то ми не боїмося перевиборів. І після перевиборів Київ отримає того ж Черновецького, тільки вдвічі сильнішого».

А що ж про вибори міського голови думають самі кияни?

– Його треба переобрати негайно. Це не та людина, яка повинна керувати багатомільйонним містом.

– Я не можу скласти особистої думки про мера. Що за Омельченка, що зараз за Черновецького – все те саме. Особливої різниці я не бачу.

– Нехай ще себе покаже, щось же він робить. Може, що поганяє декого.

Посада мера Києва є стратегічною. Тож проведення чи непроведення дострокових виборів багато в чому залежить від Президента, вважають експерти. І якщо вони таки відбудуться, то, найімовірніше, ближче до виборів Президента.
XS
SM
MD
LG