Доступність посилання

ТОП новини

Огляд преси: хто хотів підірвати під час війни Верховну Раду? Який найприбутковіший бізнес у столиці?


Ірина Біла Київ, 6 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Хто хотів підірвати під час війни Верховну Раду? Який найприбутковіший бізнес у столиці?

6 листопада – чергова річниця визволення Києва від німецьких окупантів. Будинок Верховної Ради – один із небагатьох у центрі міста, якому вдалося пережити окупацію. З невідомих причин закладена радянськими мінерами вибухівка не спрацювала. Про те, хто і коли збудував приміщення українського парламенту і де до цього засідали депутати, розповідає газета «Голос України» в статті «Під стінами Верховної Ради стояли танки».

Рейдерство – одна з найболючіших проблем сьогодення, стверджує в газеті «День» директор Антирейдеського союзу підприємців України Андрій Семидідько. Він переконаний, що в країні ніхто конкретно не може сказати, що це рейдери, а це ні. Бо «в державі немає ні судової, ні адміністративної влади». Якщо навіть Конституційний суд визнали нелегітимним, то куди вже далі, поскаржився п. Семидідько. Стаття називається «Київ накриває вал дрібного рейдерства».

До 15 листопада людям, котрі володіють землею, потрібно заплатити земельний податок за 2007-й рік. Причому розрахуватися з державою землевласник повинен у тому разі, якщо у нього немає документа на право власності на ділянку. Хто має право на пільги і для яких ділянок передбачена підвищена ставка податку, розповідає газета «Факти» у рубриці «Незайве знати».

Київ ризикує втратити свою найдавнішу лікарню – земля, на якій вона розташована, потрапила під приціл всеїдного ока міської влади, стверджує газета «Україна молода». Більше про ціни на столичну землю і як ними розпоряджається столична влада, в матеріалі «Клінічний випадок».

Річний обіг столичної ринку торговців нерухомістю перевищує 200 млн. доларів. Як зазначає газета «Экономические известия», тільки-но стухають політичні пристрасті, питання над цими грошовими потоками відразу стає актуальним. Зараз головна боротьба розпалюється між Асоціацією фахівців з нерухомості і невеличкими професійними співтовариствами ріелторів. Кожна із сторін намагається проштовхути свій варіант проекту закону «Про ріелторську діяльність». Чим вони відрізняються – про це йдеться в статті «Перетягування канату на ринку нерухомості».
XS
SM
MD
LG