Доступність посилання

ТОП новини

У Криму прихильники КПУ проігнорували 90-ліття «Великої жовтневої соціалістичної революції»


Володимир Притула Сімферополь, 7 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Сімферополі на мітинг з нагоди 90-ліття «революції» прийшло найменше за останні десятиліття прихильників лівих ідей. Втім, це не стало перешкодою для того, щоб лідер кримських комуністів Леонід Грач закликав до повалення Президента України Віктора Ющенка.

Лідер кримських комуністів на мітингу у Сімферополі
(RadioSvoboda.Ua)
«Геть паразитів! Геть Президента Ющенка!» – антипрезидентські гасла на сімферопольському мітингу з нагоди 90-ліття жовтневого перевороту лунали найчастіше. Лідер кримських комуністів Леонід Грач заявив, що українцям слід брати приклад із грузинів і скинути проамериканського, на його думку, Президента.

Найбільше обурення у Леоніда Грача викликав президентський указ про ліквідацію пам’ятних знаків тоталітарної епохи і пам’ятників тим діячам, які причетні до злочинів радянських часів.

«Я хочу сказати всім ющенкам – вдавитеся! Ми не дамо зачепити жодного пам’ятника! Як тільки це собі дозволите, тим більше в Криму – вам буде мало місця! Руки відіб’ємо і пики наб’ємо!» – заявив лідер кримських комуністів.

Його прихильники цьому дуже зраділи, як і закликові дати відсіч НАТО і вступати до ЄЕП.

Кінець комуністичної ідеї?

Але, попри різкі заяви і радикальні гасла, на мітинг і демонстрацію з нагоди річниці у Сімферополі прийшло не дуже багато людей – за різними оцінками, від 400 до 700 осіб.

Кримський «просвітянин» Сергій Савченко, який здалеку спостерігав за мітингом, каже, що це дуже симптоматично: «Це агонія колишньої „керівної сили“. У день 90-річчя більшовицького перевороту зібрати лише півтисячі осіб – це свідчить про її кінець. А ці лайки і погрози на адресу Президента – це все від безсилля», – вважає «просвітянин».

А прихильники Компартії після мітингу пішли до пам’ятника одному з колишніх перших секретарів кримського обкому КПРС, де танцювали і пили «фронтові сто грам».
XS
SM
MD
LG