Доступність посилання

ТОП новини

У Грузії надзвичайний стан


За словами Прем’єр-міністра Зураба Ногаїделі, в державі була здійснена «спроба перевороту». Це була одна з підстав, яка, за Конституцією Грузії, дозволяє Президентові видати декрет про надзвичайний стан. Упродовж 48 годин, згідно з Конституцією, декрет подадуть на схвалення до парламенту. Президент висловив жаль із приводу застосування сили, але заявив, що це було необхідно, щоб відвернути сповзання країни в хаос. Україна закликає грузинську владу та опозицію до конструктивного діалогу. Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам тимчасово утриматися від поїздок до Грузії.

Грузинські військові патрулюють вулиці у центрі Тбілісі, 8 листопад 2007
За словами Прем’єр-міністра Зураба Ногаїделі, в державі була здійснена «спроба перевороту». Це була одна з підстав, яка, за Конституцією Грузії, дозволяє Президентові видати декрет про надзвичайний стан.

Міністр економічного розвитку Ґіорґі Арвеладзе повідомив: «Президент скористався своїм конституційним правом і оголосив режим надзвичайного стану на всій території Грузії терміном на 15 днів. Діятимуть обмеження на роботу недрукованих ЗМІ, мається на увазі радіо й телебачення. Будуть обмежені права на свободу зібрань та передачу інформації на радіо й телебаченні».

Упродовж 48 годин, згідно з Конституцією, декрет подадуть на схвалення до парламенту.

Влада кваліфікує свої дії як вимушені і такі, що мають забезпечити порядок. Президент висловив жаль із приводу застосування сили, але заявив, що це було необхідно, щоб відвернути сповзання країни в хаос.

Опозиція вимагає відставки Міхеїла Саакашвілі, проведення дострокових парламентських виборів і звільнення тих, кого вона вважає політв’язнями.

Україна закликає грузинську владу та опозицію до конструктивного діалогу.

«В Україні зі співчуттям стежать за розвитком останніх подій у Грузії», – мовиться в повідомленні Міністерства закордонних справ.

МЗС України при цьому заявляє, що події в Грузії є виключно її внутрішньою справою.

Міністерство закордонних справ України рекомендує українським громадянам тимчасово утриматися від поїздок до Грузії у зв''язку з загостренням там внутрішньої політичної ситуації.

Матеріал до теми:

• Надзвичайний стан у Грузії поширили на всю країну, Президент звинувачує Росію в підривній діяльності

• Опозиція Грузії продовжує вимагати відставки Президента і знову слухає Іраклі Окруашвілі • «Постреволюційні» катаклізми: що спільного і що відмінного між Грузією та Україною? • Грузинська опозиція пікетує державні установи, влада не збирається йти на поступки • Грузинська опозиція вимагає парламентських виборів раніше, ніж планує влада • Грузинсько-російське протистояння на кордоні грузинсько-абхазького розмежування в Абхазії триває

• Колишній міністр оборони Грузії відмовився від звинувачень у корупції та замовних політичних вбивствах на адресу президента • Політичний скандал у Грузії може зіпсувати її імідж як демократичної країни
XS
SM
MD
LG