Доступність посилання

ТОП новини

Робоча група з підготовки першого засідання парламенту. Мартинюк на заваді


Тетяна Ярмощук Київ, 12 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Четверта спроба і знову невдала. Сьогодні на засідання робочої групи з підготовки першої сесії парламенту зібралися представники усіх політичних сил. Зустрілися, дві години посиділи, не ухвалили жодного рішення. І перенесли засідання на завтра.

Цього разу каменем спотикання стала посада голови цієї групи. На засiданнi висунули двi кандидатури – представника «Нашої України-Народної самооборони» Романа Зварича та комуніста Адама Мартинюка. Обидвi кандидатури набрали по 15 голосів.

БЮТ та НУНС кажуть, що готові на компромісну фігуру. Втім, нунсівці категорично проти кандидатури Мартинюка. В’ячеслав Кириленко нагадує, що депутати фракції «Наша Україна» кілька разів вносили на порядок денний питання про відсторонення Адама Мартинюка від головування саме тому, що він неодноразово порушував регламент Верховної Ради. «Ми не можемо розпочинати засідання підготовчої групи зі внесення такої кандидатури», – каже Кириленко.

Партія регіонів хоче, щоб Мартинюк очолив підготовчу групу і завтра наполягатиме на його кандидатурі. Раїса Богатирьова стверджує, що Мартинюк має досвід знаходити прийнятні рішення. Він найбільш підготований, вважає вона, і Партія регіонів наполягатиме на його кандидатурі.

Лідерка БЮТу Юлія Тимошенко ситуції не драматизує. Якщо робоча група так і не запрацює, перше засідання парламенту має відбутися через 30 днів після офіційного оголошення результатів виборів, тобто 26 листопада, каже пані Тимошенко. Регламент передбачає, що сама Верховна Рада і без робочої групи може визначитися, як працювати, каже вона.

Затягування парламентського процесу передусім вигідне Партії регіонів, вважають деякі експерти. Регіонали вважають, що час працює на широку коаліцію. Тим часом, троє нунсівців так і не підписалися під зобов’язаннями створити більшість із Блоком Юлії Тимошенко.
XS
SM
MD
LG