Доступність посилання

ТОП новини

Депутат Європарламенту від Польщі закликає дати «зелене світло» приєднанню України до ЄС


Адам Бєлан (група правих партій, Польща) заявив про це у середу на сесії Європарламенту в Страсбурзі під час обговорення проекту доповіді про посилення Європейської політики сусідства. «Україна в цій політиці повинна мати особливий статус… Треба відкрити „зелене світло“ для прийняття України до ЄС», – сказав він.

Адам Бєлан (група правих партій, Польща) заявив про це у середу на сесії Європарламенту в Страсбурзі під час обговорення проекту доповіді про посилення Європейської політики сусідства.

«Україна в цій політиці повинна мати особливий статус… Треба відкрити „зелене світло“ для прийняття України до ЄС», – сказав він.

22 жовтня Комітет із питань закордонних справ Європарламенту схвалив проект доповіді про посилення Європейської політики сусідства (ЄПС).

У проекті доповіді депутати зазначили, що попри спільні ключові позиції, такі, як спрощення візового режиму, сприяння розвиткові громадянського суспільства та контактам між людьми, підходи до сусідів із країн Південного Середземномор’я та країн Сходу, які можуть потенційно претендувати на членство в ЄС, мають бути різними.

У частині доповіді, присвяченій сусідам зі Східної Європи, зазначається, що «демократичні сусіди, які чітко ідентифікуються як європейські країни і які поважають верховенство права, можуть, у принципі, …просити про членство в ЄС».

Із урахуванням цього, депутати вважають за необхідне здійснити поступову інтеграцію східних сусідів до Європейського енергетичного співтовариства та створити Парламентську Асамблею «ЄС – Східні сусіди» (EURO-NEST).

Для всіх країн-сусідів депутати вважають за доцільне встановити мету створення широкої зони вільної торгівлі, а також провести переговори про спрощення візового режиму та реадмісію.

Європейська політика сусідства була затверджена у червні 2004 року. На сьогодні до неї залічили 16 країн, в тому числі і Україну.

Україна вважає, що гідна ставлення до себе як до потенційного кандидата на членство, а не просто як до сусіда на кшталт Марокко.
XS
SM
MD
LG