Доступність посилання

ТОП новини

У Москву до Ґазпрому


Тетяна Ярмощук Київ, 15 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – По чім газ для України? Сьогодні Україна та Росія мають обговорити ціну газу на 2008 рік та схеми його поставок.


На даний момент ніяких домовленостей про поставки «блакитного палива» до України у наступному році немає. Про це заявив речник російського «Газпрому» Сєргєй Купріянов. Тим часом, і український Президент, і урядовці заявляли, що ціна газу для України у 2008 році буде в районі 150-160 доларів за тисячу кубів.

Що ж стосується схеми газових поставок, то за словами заступника керівника Секретаріату Президента Олександра Шлапака, вона залишатиметься старою до 2010 року тобто, «блакитне паливо» постачатиметься через компанію РосУкрЕнерго: «У директивах Президент дав вказівку дотримуватися міждержавних угод, які на сьогоднішній день є чинними. Ці угоди вимагають врегулювання питання наших газових відносин з Росією на міжурядовому рівні. Що стосується господарюючих суб’єктів, то пози що ухвалено рішення залишити ту формулу, яку ми маємо на сьогоднішній день, оскільки ми не можемо запропонувати іншої формули».

До речі, раніше Президент неодноразово заявляв про необхідність переходу на прямі газові поставки.

Політична складова у ціні на газ і без прозорості

Сьогоднішній день не поставить крапку в українсько-російських газових переговорах, переконаний директор енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимир Саприкін: «Думаю, що жодного документу підписано не буде. Росія чекає на формат коаліції та прізвище Прем’єр-міністра. Це означає, що все ж таки буде і політична складова у ціні на газ для України».

Допоки газові переговори вестимуться не у двосторонньому, а у односторонньому російському форматі, прозорості та чіткості годі чекати, каже екс-голова «Нафтогазу», за часів якого були підписані нинішні газові схеми Олексій Івченко: «З кожними переговорами російська сторона досягає свого підвищення ціни на газ для України. А транзитну ставку українська сторона, очевидно не планує піднімати для Росії».

Наразі Україна купує у Росії газ через двох посередників по 130 доларів за тисячу кубів. Минулого року ця ціна становила 95 умовних одиниць. За цей час ціна на транзит «блакитного палива» українською територію не змінювалася.
XS
SM
MD
LG