Доступність посилання

ТОП новини

Захід має стратегічно домовлятися з Росією і Туреччиною, а не розпорошуватися на розширення НАТО на сході Європи. Росія посилює тиск на ЄС у зв’язку з ПРО. Росія не змінить своєї політики щодо України у найближчі десять років (європейська преса)


Василь Зілгалов Прага, 15 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Впливові європейські газети продовжують обговорювати складність геополітичної ситуації для ЄС і його сусідів та перспективи її стабілізації. У цих публікаціях проглядається ігнорування України як можливого нового члена НАТО. Чимало видань із тривогою пишуть про погрози Росії розмістити в Білорусі свої ракети з ядерними зарядами. А український міністр закордонних справ Арсеній Яценюк в інтерв’ю європейській газеті дав прогноз нинішній зовнішній політиці Росії щодо України: вона не зміниться.

Впливова німецька «Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ» вважає, що «політичні інтереси європейської безпеки лежать між Росією та Туреччиною». Газета також стверджує, що у «Новій стратегічній концепції НАТО», яка готується для весняного 2008 року саміту блоку в Бухаресті, також немає чітко визначеної стратегії європейської безпеки.

«Франкфуртер Альґемайне Цайтунґ» вважає, що Європа у своїх геополітичних інтересах має виходити з «політики можливого».

А для цього «необхідно шукати спільну мову з Росією, а всередині НАТО домовлятися з Туреччиною про єдину близькосхідну політику, яка включає і Центральну Азію, а не розпорошувати свої сили на розширення на східних теренах Центральної Європи», – підкреслює «Франкфуртер Альґемайне».

Як реакцію на повідомлення Росією про можливе розміщення своїх ядерних ракет малої далекосяжності на території Білорусі лондонська «Дейлі Телеґраф» публікує висловлювання впливових чинників НАТО, зокрема, офіційного представника блоку Джеймза Аппатурая. Газета цитує його слова: «Будь-які розмови про націлювання ракет на Західну Європу, яка б зі сторін про це не заявляла, є анахронічними, небажаними і неконструктивними».

«Дейлі Телеґраф» називає цю заяву російських військових посиленням тиску на ЄС із боку Росії з метою розколоти Захід у питанні розміщення американської ПРО в Європі, а також «втратою терпіння» з боку Москви у зв’язку з відсутністю у США інтересу до російських пропозицій щодо перенесення ПРО у інші місця.

Іспанська «Ель Паїс» оприлюднила розмову з міністром закордонних справ України Арсенієм Яценюком, присвячену його візитові до Мадрида. Голова українського зовнішньополітичного відомства, зокрема, сказав, що не сподівається на зміну курсу Росії щодо України і додав: «зовнішня політика Росії – копія її внутрішньої політики, і можна прогнозувати, що вона не зміниться впродовж найближчих десяти років».
XS
SM
MD
LG