Доступність посилання

ТОП новини

Фестиваль «Абсурдалії-2007»: Польські студенти хочуть перенести абсурдні події політичного життя країни на мистецьку ниву


Єва Поштар Варшава, 15 листопада 2007 (RadioSvoboda.ua) – У місті Катовіце, що у Сілезькому регіоні Польщі, відбувається фестиваль «Абсурдалії-2007». Польські студенти, активісти європейського студентського форуму, за допомогою вуличного дійства, театральних спектаклів хочуть показати глядачам, що абсурдні події повинні ставатися не в громадському житті чи політиці, а в мистецтві та на культурній ниві. У неділю фінальним заходом студентського фестивалю буде гала-концерт, під час якого відбудеться вручення Абсурдного Оскара, тобто нагороди за найабсурднішу подію в культурному житті Польщі.

Фестиваль "Абсурдалії". У місті Катовіце проходить перорменс за участю абсурдних равликів.
(absurdalia.blogspot.com)
Ідея проведення фестивалю «Абсурдалії-2007» народилася в одному зі студентських клубів під час розмов про абсурдні події у щоденному житті, зокрема у польській політиці.

Для організаторів фестивалю промовистим зразком так званого «чистого» абсурду у мистецтві є п’єси Сем’юела Беккета, зокрема, найвідоміша з них – «Чекаючи на Ґодо».

Студенти Сілезького університету намагалися переконати Радіо Свобода, що історія мистецтва вказує: абсурд часто був рушійною силою змін. І тому вони дійшли висновку, що прояви абсурду треба реабілітувати, щоб розрядити негативні суспільні стереотипи про нього.

Організатори фестивалю «Абсурдалії» свідомі того, що боротьба з абсурдними явищами у житті не буде легкою, однак вони з оптимізмом очікують результатів цих змагань.

Головний організатор заходу, віце-президент відділення європейського студентського форуму Матеуш Запарт так пояснює мету фестивалю: «За допомогою різних культурних заходів, які відбуватимуться в рамках фестивалю, хочемо відправити на мистецьку ниву абсурдні явища, які зараз царюють у політиці, в державних установах, загально кажучи – у щоденному житті».

Равлик як символ абсурду

Одними із важливих заходів, що проходитимуть у містах Сілезького регіону в рамках фестивалю «Абсурдалії», крім оглядів кінофільмів, театральних спектаклів та концертів, також є так звані вуличні перформанси. Наприклад, у середу на вулицях міста Катовіце серед натовпу відбувались олімпійські ігри за участі равликів.

Равлик – повільна, замкнена в собі, ізольована від світу істота – стала для польських студентів знаком фестивалю, своєрідним символом найабсурднішої істоти у світі природи, продовжує головний організатор фестивалю Матеуш Запарт: «Хочемо довести звичайним, сірим людям, що необхідно також жартувати над собою. На нашу думку, треба сміятись над тим, що відбувається у навколишньому світі. Таким чином сміх доводить, що абсурдні явища зовсім не страшні».

«Абсурдалії» – по всій Європі!

Члени Сілезького відділення європейського студентського форуму переконані, що фестиваль «Абсурдалії» виконуватиме допоміжну роль у здійсненні ідеї громадянського суспільства. Це один із таких європейських проектів, які підтримує також місцева влада, зауважує Матеуш Запарт.

«Наш фестиваль вписується в європейські програми. Поки що він проходить у Польщі, але хочемо з нашими ідеями вийти на ширші європейські простори. Дійсно, однією з ознак нашого фестивалю є помаранчевий колір. Можливо, що підсвідомо ми якось асоціювали наш проект із подіями в Україні доби Помаранчевої революції», – каже він.

Запарт сказав нам також, що європейський студентський форум має свої відділення в Україні, а студенти Сілезького регіону співпрацюють із студентами київських вишів.
XS
SM
MD
LG