Доступність посилання

ТОП новини

Україна та Росія погодили принципи формування ціни на газ у середньостроковій перспективі


Про те, яка ж буде ця ціна, тим часом не вирішили. Як повідомила прес-служба Міністерства палива і енергетики України, узгодження принципів формування ціни газу на середньострокову перспективу завершене, і суб’єкти господарювання почали готувати відповідні комерційні контракти. Таких домовленостей досягли в четвер на зустрічі в Москві голови правління російського «Ґазпрому» Алексєя Міллера і міністра палива та енергетики України Юрія Бойка.


Про те, яка ж буде ця ціна, тим часом не вирішили.

Як повідомила прес-служба Міністерства палива і енергетики України, узгодження принципів формування ціни газу на середньострокову перспективу завершене, і суб’єкти господарювання почали готувати відповідні комерційні контракти.

Таких домовленостей досягли в четвер на зустрічі в Москві голови правління російського «Ґазпрому» Алексєя Міллера і міністра палива та енергетики України Юрія Бойка.

Представники «Ґазпрому» раніше заявляли, що ціна газу для України в 2008 році може скласти 160 доларів за тисячу кубометрів, якщо сторони підпишуть угоду про поетапний перехід на середньоєвропейську ціну до 2011 року.

Середньоєвропейська ціна на газ може досягти 300 доларів за тисячу кубометрів уже в 2008 році.

Із 2006 року «Ґазпром» встановив ціну на газ для України у розмірі 230 доларів за тисячу кубометрів. Завдяки залученню посередника, компанії «РосУкрЕнерго», яка змішує в трубі російський газ із середньоазійським, ціна на кордоні склала 95 доларів за тисячу кубометрів.

Із 1 січня 2007 року у зв’язку з подорожчанням туркменського газу ціна для України піднялася до 130 доларів.
XS
SM
MD
LG