Доступність посилання

ТОП новини

У Сімферополі кілька тисяч кримських татар вийшли на мітинг-протесту


Учасники акції виступають проти, за їхніми словами, «дискримінаційної політики влади Криму» і дій міліції 1 і 6 листопада, під час спроби знесення будов у Сімферополі і на плато Ай-Петрі.

Учасники акції виступають проти, за їхніми словами, «дискримінаційної політики влади Криму» і дій міліції 1 і 6 листопада, під час спроби знесення будов у Сімферополі і на плато Ай-Петрі.

Кримські татари заявляють, що їх під час тих подій жорстоко побили правоохоронці, у зв''язку з чим вони вимагають відправити у відставку начальника міліції Криму Анатолія Могильова.

Учасники мітингу прийшли на центральну площу Сімферополя із прапорами України та національними прапорами кримськотатарського народу, а також транспаранти з гаслами: «Відновити державність кримських татар», «Соборній мечеті в Сімферополі бути!», «Віруючим – рівні права» тощо.

******** 1 листопада на вулиці Балаклавській у Сімферополі відбулися зіткнення через землю між кримськими татарами і представниками фірми «Олві-Крим». Для розгону натовпу правоохоронцям довелося задіяти два бронетранспортери і зробити кілька пострілів у повітря.

6 листопада на плато Ай-Петрі проводилося знесення самовільних будов бізнесменів – кримських татар. Знесення, як стверджує влада, проводилося на законних підставах, за рішенням Господарського суду АРК. Порядок під час знесення будов, який проводили держвиконавці, забезпечували близько тисячі правоохоронців.

Близько 40-50 кримських татар спробували перешкодити знесенню і, як стверджують у міліції, чинили опір правоохоронцям. Під час операції на Ай-Петрі 28 кримських татар було затримано за опір міліції. Чотири особи потрапили до лікарні. В одного кримського татарина було кульове поранення в живіт. У міліції запевняють, що постріл був зроблений не з міліційної зброї. Проводиться розслідування, порушено кримінальну справу за фактом поранення людини. Незначні травми дістали бійці «Беркута» (за деякими даними, 9 осіб).

Меджліс вимагає відставки начальника кримської міліції Анатолія Могильова і притягнення його до відповідальності. Проте Могильов заявляє, що не бачить підстав для відставки, стверджуючи, що у своїй роботі не порушував чинного законодавства.
XS
SM
MD
LG