А французька «Фіґаро» інформує про неоднозначне ставлення до проблеми Косова у самій Сербії. Газета також наводить думки сербських експертів про те, що Росія більше використовує Сербію у плані просування своїх інтересів у Європі, аніж Белґрад може сподіватися на ефективну допомогу Москви в разі загострення ситуації з проголошенням албанцями у Пріштині незалежності Косова. «Фіґаро» також наводить думки експертів про те, що факт проголошення незалежності Косова буде вигідним Росії в плані її впливу на Європу і також у просуваннях своїх інтересів в Абхазії та інших самопроголошених регіонах.
На шахтах України загинуло, загалом, близько 5 тисяч осіб
Низка європейських газет, зокрема: «Дейлі Телеґраф», «Ґардіан», «Інтернешнел Гералд Трібюн», європейське видання «Уолл Стріт Джорнел» багато пишуть про трагічну катастрофу на українській шахті імені Засядька. Газети зазначають, що чи не щомісяця з українських вугільних шахт надходять повідомлення про загибель шахтарів, що на місцевих шахтах масово і брутально порушуються правила безпеки. Газети також відзначають, що за час незалежності в шахтах на Україні загинуло, за офіційними даними, близько 5 тисяч осіб. Міжнародна преса також розмірковує, що аварія на шахті імені Засядька може стати чи не наймасштабнішою за кількістю жертв.
Голодомор 1932-33 років
А у словацькому виданні «ЕкстраПлюс» з’явилася публікація місцевого автора Павола Давида, який стверджує, що «Голодомор 1932-33 років приніс більше жертв у Росії, аніж в Україні. Цей дослідник також погоджується із заявами про те, що трагедія 1932-33 років не має підстав йменуватися геноцидом, бо «його жертвами стали люди багатьох національностей».