Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко закликає визнати Голодомор в Українi трагедiєю планетарного масштабу


На цьому Президент України наголосив у вівторок пiд час церемонiї вiдкриття пам''ятника жертвам Голодомору i полiтичних репресiй в селищi мiського типу Попельня на Житомирщині.

Президент України Віктор Ющенко у школі села Попільня на Житомирщині під час проведення відкритого уроку пам’яті «Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу»
На цьому Президент України наголосив у вівторок пiд час церемонiї вiдкриття пам''ятника жертвам Голодомору i полiтичних репресiй в селищi мiського типу Попельня на Житомирщині.

Віктор Ющенко також зазначив, що пошуки історичної правди про Голодомор не спрямовані проти інших націй.

У місцевій школі глава держави провів відкритий урок пам’яті Голодомору.

Віктор Ющенко: «Існує нерозривний зв’язок між тим, що було вчора, що відбувається сьогодні і що ми плануємо на завтра. Тому в цьому контексті безумовно важливо дати відповідь на те, що ж сталося з нашою нацією в 1932-33 роках, чому (за різними оцінками, від 7 до 10 мільйонів українців загинули), за що, яка була їхня провина?».

Днями МЗС Росії у своїй заяві назвало «однобоким перекручуванням історії» проголошення Голодомору 1932-33 в Україні геноцидом українців.

24 листопада в Україні відзначатимуть день пам’яті жертв Голодомору і політичних репресій.

Наступний рік Президент оголосив роком пам’яті жертв Голодомору.

Тим часом виставку до 75-ої річниці Голодомору в Україні відкрили в Дніпродзержинському музеї історії міста.

В експозиції представлені свідчення очевидців подій та архівні матеріали. Серед документів, зокрема, «Чорна книга смерті селища Романкового», де за перші 4 місяці 1933 року від голоду померли понад півтисячі людей.

За повідомленням архівного відділу Дніпродзержинської міськради, навесні цього року місцеві історики виявили унікальні документи щодо Голодомору на території Кам’янського (це колишня назва Дніпродзержинська). Зокрема, в одному з інформаційних листів Кам’янський міський прокурор повідомляв обласному прокуророві, що тільки за 5 днів грудня 1932 року за «злісні» невиконання завдань із хлібозаготівлі порушили 25 кримінальних справ. Від серпня 1932 року до січня 1933 року в справах з хлібозаготівлі тут засудили понад 100 осіб, загальний термін ув’язнення склав понад півтисячі років.

У документах, віднайдених фахівцями, також містяться свідчення про заохочення за донос на тих, хто ховав зерно – це 10-15 відсотків конфіскованого зерна.

Під час Голодомору на території нинішнього Дніпродзержинська загинули 6 тисяч осіб.

Усього, за даними істориків, Голодомор 1932-33 років торкнувся приблизно кожної третьої дніпропетровської родини, а сама область зазнала чи не найбільших втрат – понад мільйон людей.

Матеріали до теми:

• Росія заявляє про «всілякі спекуляції з боку певних політичних кіл в Україні» навколо теми «голоду 30-х років у Радянському Союзі» • У Москві молодики з Євразійської спілки скоїли акт вандалізму на українській виставці «Розсекречена пам''ять» • Італійська провінція відкриває правду про Голодомор • Парламент Аргентини вшанував пам’ять жертв Голодомору в Україні • ЮНЕСКО ухвалила резолюцію про вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні

• Чи захищає Україна свою національну пам’ять? • Євродепутат Чарльз Таннок: «Нам потрібно пам''ятати про трагедії українського народу в 20 столітті» • Голодомор. 1932-1933 • Пісні про Голодомор • Наслідки Голодомору 1932-33 років й досі не вивчені, вважає італійський історик. • Український Голодомор був «політикою терору, але не геноцидом», вважає професор історії Йельського університету • Голодомор 1932-33 років: удар по українській нації, наслідки якого ми відчуваємо і сьогодні • Білоруси врятували від Голодомору сотні тисяч українців, але тепер у Білорусі мало хто про це знає • Голодомор: чому українці опинилися в прицілі Кремля? • В Ізраїлі мало знають про Голодомор в Україні • Голод 1932-33 років в СРСР і в Україні – точки зору російських істориків
XS
SM
MD
LG