Доступність посилання

ТОП новини

Чи не забувають про дитину в гонитві за статистикою щодо створення прийомних родин?


Галина Терещук Львів, 20 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Створення прийомних родин, дитячих будинків сімейного типу – таким є пріоритет держави щодо дітей-сиріт чи дітей, батьки котрих позбавлені прав опіки над ними. Головна мета – зменшити кількість дітей у школах-інтернатах і сиротинцях. Однак чи у гонитві за статистикою щодо створення прийомних родин, будинків сімейного типу не забувається про саму дитину? Директор львівського будинку дитини № 1 Марія Чернік вважає, що надавати перевагу потрібно усиновленню.

Андрійко знайшов свою маму
(RadioSvoboda.Ua)
«Раз, два, три», – поки що Андрійко рахує свої рочки українською. За кілька днів він поїде на свою нову батьківщину – в Італію, в місто Лоретто, провінцію Анконе, разом з мамою і татом. Серена Карола з чоловіком зробили запит в Італії на усиновлення дитини у 2004 році і 3 місяці тому їм запропонували дитину з України з львівського сиротинця № 1. Це єдине закордонне усиновлення за рік у будинку дитини, переважно сиріт беруть українські сім’ї. Два місяці італійська родина займалась оформленням документів, уся справа через фірму коштує 12 тисяч євро. Однак ані гроші, ані час, який довелось чекати, не мали уже ніякого значення, коли Серена і її чоловік побачили Андрійка.

«Після двох тижнів знайомства Андрійко не хотів повертатись у групу в сиротинець, ми приходили сюди, він побігає з дітьми, але увесь час повертався до мене», – розповіла Серена Карола.

Хлопчик настільки подібний на свою нову маму, що мене це просто вразило. «Коли люди бажають усиновити дитину щиро, то завжди дитя дуже подібне на нових батьків», – каже директор дитячого будинку Марія Черник, яка 40 років працює з сиротами.
Надійка чекає на маму
(RadioSvoboda.Ua)


Марія Черник за усиновлення

Пані Черник вважає, що перевага у державі має бути за усиновленням дітей, а не створення прийомних родин чи будинків сімейного типу. Нині в дитячому будинку проживає 90 дітей дошкільного віку, 4 важкохворі, інші мають проблеми зі здоров’ям. Справи 4 сиріт у процесі усиновлення, а 16 невдовзі перейдуть у прийомні родини.

Марія Черник: «Дитина має йти на усиновлення, дитині треба маму, тата, родину. А в прийомній родині, якщо дитина себе не так повела, де є гарантія, що її назад не повернуть? У будинку сімейного типу дитина живе до повноліття, а що далі — те саме, що після інтернату...».

Мами-виховательки не завжди знаходять контакт із дитиною

Сиротинець чекає на спонсора дорога
(RadioSvoboda.Ua)
За інформацією Львівської обладміністрації, в області налічується 880 дітей сиріт і 1658 діток, чиїх батьків позбавили прав опіки над ними. За 2 роки створені 46 прийомних родин, 6 будинків дитини сімейного типу. З однією з прийомних сімей стався конфлікт.

Начальник служби у справах дітей Володимир Лис запевняє, що працівники його управління постійно відстежують, як дітям живеться у прийомних родинах. Водночас Марія Черник не видала ще жодної довідки людям, у тому числі монахиням, які створили прийомні родини, про те, що дитина у сиротинці пішла на контакт із мамою-вихователькою.

«Я не можу давати довідку, якщо такого контакту не бачу», – запевнила Марія Черник.
XS
SM
MD
LG