Доступність посилання

ТОП новини

Закарпатські служби готуються до зими: місцеві дороги з ожеледицею, а перевали – зі снігом


Надія Петрів Ужгород, 22 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сонячне Закарпаття таки виправдовує свою назву: в низинних районах ще й досі температура вдень сягає 10 градусів тепла. Але не так тепло в горах, жителі цих населених пунктів уже скаржаться на ожеледицю на дорогах, а ті громадяни, котрі їздять за межі області, – на засніжені перевали. Щоправда, комусь сніг – додатковий вид заробітку.

Такі снігові намети на гірських перевалах розчищали трактори минулої зими. Синоптики прогнозують, цьогорічна зима також буде сніжною...
(RadioSvoboda.Ua)
Уже з тиждень щоранку закарпатці зустрічаються на дорогах з ожеледицею. Проливні дощі, які передували заморозкам, зробили свою чорну справу: їздити на автошляхах краю небезпечно. Але більше скаржаться ті громадяни, котрі їдуть на Львівщину чи Івано-Франківщину: гірські перевали лежать під снігом уже ледь не місяць. З першими проблемами на дорогах зустрілася й 38-річна ужгородка Світлана, яка часто їздить до батьків у Самбір.

« Це було кілька неділь тому, випав перший сніг, напевно, дорожні служби ще не встигли очистити дороги, а мені доводилося перетинати Ужоцький перевал. Чесно кажучи, без проблем там проїхати неможливо: машини стоять, вантажівки також, люди нервують, слизько, сніг, надзвичайно складна ситуація. Хотілося б, щоб зимовим перевалам більше приділяли увагу, бо це може призвести до, як кажуть росіяни, до «плачевних наслідків» – каже Світлана.

Та окремим закарпатцям, котрі живуть поблизу гірських перевалів, сніг і ожеледиця – за щастя. Річ у тім, що підприємливі селяни навчилися на цьому заробляти. У сильні морози вони під покровом ночі поливають гірські дороги водою. На таких штучних ковзанках нерідко з’їжджають з автошляхів вантажівки, так звані «каміони». На такі випадки чатують трактористи, вони залюбки допомагають машинам вибратися на рівну дорогу, і просять за це винагороду. Зазвичай така «горе-допомога» коштує 100 гривень.

Останнім часом все більше на заваді таким «бізнесменам» стають автодорожні служби Закарпаття. Вони виставляють на перевали техніку та виряджають людей, які й повинні забезпечувати вільний рух, розчищати дорогу та допомагати тим, хто потрапляє в біду. До цієї роботи долучаються й надзвичайники, каже начальник Центру пропаганди МНС в Закарпатській області Ярослав Баб’як: «Головне управління МНС у Закарпатській області постійно контролює особливо небезпечні ділянки доріг. Це стосується в першу чергу гірських перевалів. Там постійно чергує техніка, загалом від 30 до 50 одиниць, до сотні працівників дорожніх служб…»

А тим часом синоптики кажуть, погода все ще не дуже сприяє вільному проїзду крутими гірськими дорогами: найближчими днями вдень в Закарпатті триматиметься температура вище нуля, вночі – заморозки.
XS
SM
MD
LG