Доступність посилання

ТОП новини

Безземельні селяни


Леся Бакалець Київ, 20 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – «Стоп земельній корупції в Київській області!» – під такою назвою селяни та громадські організації провели акцію біля Державної агенції земельних ресурсів України. Вони вимагають пришвидшити процедуру видачі земельних актів та припинити самовільне захоплення землі.

Складна і довга процедура приватизації землі особливо важка для літніх людей
(RadioSvoboda.Ua)
Пані Валентина з села Підгірці Київської області чекає на отримання Державного акту на свою земельну ділянку вже понад три роки. Рішення сільської ради, що дає їй право на приватизацію землі, вона має, але ніяк не може юридично оформити це право. У сільській раді, куди вона віддала всі документи, їй кажуть: «Чекайте».

Тим часом чутки ходять що за адресою, де має бути ділянка пані Валентини, землі вже вільної немає. Та й сільська рада лише може порадити, як отримати Акт на право володіння землею. Але цей документ кожен повинен отримати самостійно у Державному відділі земельних ресурсів.

Так після чотирьох років очікування зробила Людмила із сусіднього села, яка розповіла: «Сама поїхала в земельний і забрала земельний акт. Тепер у район треба їхати за черговим підписом. Бо якщо доручу це зробити сільському голові, то буду довго чекати».

Але мешканці Підрігців вимагають документів саме від сільського голови, бо той вирішив односельцям допомогти. Як кажуть селяни, голова зібрав у них документацію і сказав, що сам передасть її до Обухівського відділу земельного кадастру, звідти – до центрального.

Без державного акту – не власник

Без державного акту селянин не є фактичним власником землі. За словами юриста Романа Корінця, рішення сільської ради про виділення земельної ділянки ще не означає оформлення права власності.

Роман Корінець: «Процедура оформлення актів на землю справді дуже тривала. Підготовкою документів для оформлення акту займаються як державні установи, так і приватні. Останні за свої послуги беруть значно вищу ціну, відповідно більшість звертається до державних. Але там черги на місяці, а то й на роки».

Однак, навіть ті щасливчики, що мають акти, знаходять приводи для хвилювання. Бо після двох пограбувань у Обухівському районному відділі земельних ресурсів багато у кого документи просто зникли.

Усіх заспокоює голова Державної агенції земельних ресурсів Ігор Яцук. Створено єдину систему реєстрації земельних актів – ці дані дублюються на обласному та центральному рівні.

Із кожним роком ціни на землю підвищуються. І найдорожча, як кажуть експерти, саме в Обухівському районі Київської області.

Досі в Україні не скасовано мораторій на продаж землі.
XS
SM
MD
LG