Доступність посилання

ТОП новини

«Подвійна інфляція». У чому ж причина?


Тетяна Ярмощук Київ, 21 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Уряд збільшив цьогорічний прогнозний показник інфляції вдвічі. Чому попередні урядові показники виявилися неточними? І чи справді вибори та опозиція стали основними чинниками такого високого рівня інфляції?

(ukrinform)
Інфляція, нагадаю, це економічне явище, викликане зростанням цін та знеціненням грошової одиниці. Міністерство економіки збільшило цьогорічний прогнозний показник інфляції з 7,5 до 14,5 %. Раніше Прем’єр-міністр Віктор Янукович заявляв, що прогноз інфляції, зроблений урядом, виявився неточним. Причина: опозиція дестабілізувала внутрішньополітичну ситуацію в Україні.

Дестабілізація ситуації і справді була вигідна тодішній опозиції, пояснює представник Партії регіонів Олексій Плотников: «Я не відкидаю, що відбувалися вибори, і певні політичні сили йшли на вибори, щоб усе подорожчало, а коли ми прийдемо, то все повернеться. Тобто, є підстави вважати, що серед чинників української інфляції є те, що підвищення цін було вигідне опозиції. Ну, а що стосується показників, я сподіваюся, що те, що сьогодні оприлюднило Міністерство економіки, воно дійсно буде відповідати фактичним реаліям, які прогнозуються на кінець року».

Чи популістські й непрофесійні кроки уряду Януковича?

Високий рівень інфляції спричинили популістські й непрофесійні кроки уряду Януковича, переконаний екс-міністр економіки, бютівець Сергій Терьохін: «Уряд не зміг зреагувати на зовнішні виклики, пов’язані з глобалізацією нашої економіки. Це світове збільшення цін на енергоресурси, світовий неврожай, який стався цього року, це і недолуга політика бюджетних витрат, коли замість збільшення доходів людей, збільшувалися доходи компаній. Уряд дуже багато грошей пустив на несоціальні програми».

«Казати, що основним фактором є політика, це просто популізм»

Політичний фактор не є основним фактором нинішньої високої інфляції, зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода президент Центру економічного розвитку Олександр Пасхавер: «Є багато причин. Це і ціни на світових ринках. Я б сказав, що великим фактором інфляції є монополізація нашої економіки. Ми нічого з цим не робимо. Що ж до політичного фактору, то він може діяти як довгостроковий. Для мене політичний фактор не є основним фактором інфляції. Крім того, банківські спеціалісти кажуть, що є такі фактори, як кількість грошей в обороті. Тобто, є багато факторів, і казати, що основним фактором є політика, це просто популізм».

У жовні цього року інфляція становила майже 15 відсотків у порівнянні з минулим роком. У світових економіках вважається, що інфляція не має перевищувати 10 відсотків.
XS
SM
MD
LG