Доступність посилання

ТОП новини

Що означає розширення присутності компанії «Ройял Датч Шелл» в Україні? Вбивство залишається непокараним. (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 22 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса звертає увагу на швидке розширення присутності в Україні голландсько-британської нафтогазової компанії «Роял Датч Шелл». Різні видання Старого континенту продовжують обговорювати радикалізацію політичної риторики російського президента Владіміра Путіна. Чимало газет нагадують про річницю вбивства Александра Литвиненка в Лондоні та безкарність його вбивць.

Впливова лондонська «Файненшел Таймс» пише про оголошену концерном «Ройял Датч Шелл» у середу купівлю контрольних пакетів акцій двох перспективних газових родовищ на відстані 180 кілометрів на північний захід від Києва. Газета вказує на швидке розширення впливу «Шелл» в Україні і чи не найбільшу присутність концерну на українському нафтогазовому ринку у порівнянні з іншими світовими енергетичними гігантами. «Файненшел Таймс» наголошує, що «Шелл» збільшує свою присутність в Україні, незважаючи на її значну залежність від російського імпорту, що означає значні газові перспективи цієї держави у найближчому майбутньому.

Владімір Путін заговорив про «шакалів»

Низка європейських газет інформують про вчорашній виступ Владіміра Путіна перед тисячною аудиторією його прихильників, які вітали появу глави Кремля у ролі агітатора за партію «Єдіная Росія» перед грудневими виборами до Державної Думи. Європейське видання «Волл Стріт Джорнел» звертає увагу на вчорашню риторику Путіна, коли він порівняв своїх політичних суперників у Росії з «шакалами, які годуються за рахунок іноземних грошей і діють за вказівкою Заходу». Видання цитує відомих правих політиків Росії та правозахисників, які вважають, що Владімір Путін виконує завдання свого оточення і формує в Росії тоталітарну державу, прикриваючи це все «зовнішнім лоском ілюзії сучасної демократії». «Волл Стріт Джорнел» пояснює політичну активність Путіна бажанням абсолютної перемоги його політичної сили на цих виборах і додає, що за нинішніми розкладами окрім «Єдіной Росії» до Думи зможе пройти лише російська комуністична партія. Австрійська «Дер Стандарт» пише з цього приводу про необмежену свободу дій Владіміра Путіна у нинішній Росії і його обіцянки співвітчизникам тривалої стабільності в державі. Газета наводить у зв’язку з обіцянками глави Кремля слова одного впливового німецького спостерігача про те, що «стабільність, яка залежить від однієї лише людини, такою, насправді, не є».

Річниця вбивства Александра Литвиненка

Німецька «Франкфуртер Рундшау» пише у четвер про річницю вбивства у Лондоні колишнього офіцера російської Федеральної служби безпеки Александра Литвиненка. Газета нагадує, що організатори і виконавці вбивства відомі, але ніхто не покараний. «Франкфуртер Рундшау» також інформує, що головний обвинувачуваний британською прокуратурою у цьому вбивстві, Андрєй Луґовой, нині є другим номером у передвиборчому списку дружньої Путіну націоналістичної Ліберально-демократичної партії, відразу за лідером цієї політичної сили Владіміром Жириновським.
XS
SM
MD
LG