Доступність посилання

ТОП новини

Коли парламентарі знову прийдуть під купол?


Тетяна Ярмощук Київ, 26 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Перше засідання Верховної Ради шостого скликання відбулося. Коли ж очікувати наступного? І коли представники «Нашої України—Народної самооборони» визначаться, чи бажають вони створювати коаліцію з БЮТ?

Раїса Богатирьова не мала права одноосібно ухвалювати рішення про перенесення сесійного засідання на четвер, заявляють бютівці та нунсівці. Тож Роман Зварич, який є заступником голови тимчасової групи, запропонував сьогодні провести нараду тимчасової президії, каже Радіо Свобода представник БЮТу Микола Сивульський. «Тільки Верховна Рада могла ухвалити рішення відійти від регламенту. Богатирьова, як рядовий депутат, не має права цього робити. Вона лише керівник підготовчої групи. Зварич виступив з пропозицією, ми її підтримали, провести нараду тимчасової президії у зв’язку із цією самодіяльністю Богатирьової, оскільки погоджувальної ради, як такого органу ще немає», – заявив в інтерв’ю Радіо Свобода Микола Сивульський.

НУНС доопрацьовує коаліційну угоду

А тепер щодо нунсівцців, які ще не всі задекларували бажання увійти у коаліцію з БЮТ. На засіданні фракції партійці домовилися про створення робочої групи під егідою Юрія Єханурова, яка внесе свої поправки до коаліційної угоди з бютівцями, розповідає Радіо Свобода представник НУНСу Олесь Доній.

«У понеділок відбудуться збори фракції НУНС, яка їх (поправки) розгляне і по можливості доопрацює документ. Після цього формальних перешкод для підписання згоди про входження до коаліції не буде», – переконаний Олесь Доній.

Партія регіонів не поспішає

Представники ж Партії регіонів кажуть, що тимчасовій президії і справді є про що поговорити. Однак переконані, що сесійне засідання має відбутися у четвер, оскільки для підготовки до коаліції потрібен час. Володимир Зубанов в інтерв’ю Радіо Свобода повідомив: «Час треба майбутній коаліції, яка хоче створитися, щоб вирішити свої питання. Все одно робота між депутатами триває, перемови йдуть. Тобто, час не марнується. Яка різниця — краще попрацювати між фракціями, в кулуарах, і вже у четвер вирішити всі питання, ніж прийти у вівторок і знову показати суспільству, що нічого не вирішено, не домовлено» .

Як вважає представник Партії регіонів Володимир Зубанов, краще взяти ще зайвих два дні і попрацювати.

За українським законодавством парламентсько-урядова коаліція має бути створена упродовж 30 днів з моменту оголошення присяги новообраними депутатами.
XS
SM
MD
LG