Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко: Голодомор – геноцид. Помер організатор путчу 1991 року Владімір Крючков. (Огляд європейської преси)


Василь Зілгалов Прага, 26 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Європейська преса публікує матеріали про відзначення пам’яті жертв Голодомору в Україні. Чимало видань продовжують обговорювати тему майбутньої незалежності сербської провінції Косово і також зусилля Брюсселя зі зменшення можливих негативних наслідків відокремлення цього краю від Сербії. Газети також інформують про смерть колишнього глави КДБ СРСР, організатора останнього в СРСР путчу ДКНС – Владіміра Крючкова, який побоявся ввести танки в Україну в серпні 1991 року.

Впливове європейське видання «Волл Стріт Джорнел» друкує велику статтю Президента України Віктора Ющенка під назвою «Голодомор». У цій публікації йдеться про те, що жертвами цілеспрямовано організованого тодішніми керівниками СРСР голоду 1932-33 років стали від 7 – до 10 мільйонів українців, у тому числі до однієї третини дітей України. Віктор Ющенко пише на сторінках «Волл Стріт Джорнел» про те, що ця трагедія підпадає під юридичне визначення «геноцид» і зокрема під одне з його формулювань «зловмисне створення для будь-якої групи людей таких життєвих умов, які розраховані на повне або часткове фізичне її знищення». Президент України відзначає у згаданій публікації, що Голодомор був лише «частиною кампанії зі руйнування національної ідентичності України та її прагнення до самовизначення». Віктор Ющенко закликає у статті на сторінках «Волл Стріт Джорнел» сказати у рік 75-річчя Голодомору більше правди про цю трагедію України.

Репресивні акції у Росії

Чимало європейських газет пишуть про репресивні акції російської міліції щодо політичної опозиції російській владі. Так, «Файненшел таймс» пише, що влада Росії діє так за тиждень до парламентських виборів 2 грудня. Газета додає, що «значення цих виборів виросло після того, як Путін оголосив, що очолює список «Єдиної Росії». В результаті голосування перетворюється у референдум з приводу його перебування при владі». Німецька «Гандельсблатт» песимістично оцінює можливості російської опозиції та прогнозує, що «Путін і його оточення ще впродовж багатьох років будуть визначати курс Росії».

Що буде з Косово?

Вже згадана «Файненшел Таймс» відзначає, що «трійка» – дипломати США, Росії та ЄС розпочали у понеділок останній «відчайдушний етап змусити Сербію і косовських албанців прийти до врегулювання на основі переговорів щодо статусу Косова. Газета вважає, що перед ЄС стоїть завдання всіляко зменшити негативні наслідки можливого одностороннього проголошення незалежності провінції.

Смерть організатора путчу 1991 року

Лондонська «Індепендент» пише про смерть колишнього керівника КДБ СРСР, який був чи не головним організатором путчу 1991 року (так званого ДКНС) Владіміра Крючкова. Видання нагадує, що Крючков був засуджений у числі інших організаторів ДКНС, але після цього амністований. А при Путінові він навіть став знову «вхожим» до Кремля зі своїми похвалами нинішнього російського режиму за його антизахідну позицію.
XS
SM
MD
LG