Доступність посилання

ТОП новини

У Братиславі відкрився Перший європейський форум з ядерної енергетики


Оксана Пеленська Прага, 26 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Проведення Першого європейського форуму з ядерної енергетики ініціювали «новачки» в Європейському Союзі – Чехія та Словаччина. Учасники Форуму, в якому бере участь голова Європейської комісії Баррозо, намагатимуться обговорити три головних теми, що стосуються атомної енергетики: умови подальшого розвитку енергетичних ресурсів, ризик, який атомна енергетика може нести людству, та потреба широкої інформованості населення.

Проблема ядерної енергетики – одна з найгостріших у сучасній Європі. По-перше, треба визначити, яка енергетична політика для європейців дешевша і безпечніша, що більше відповідає сучасним потребам – зводити нові атомні електростанції чи розвивати потужності природних джерел енергії – води, газу, вугілля, вітру. По-друге, якою має бути стратегія ЄС, щоб у майбутньому була якомога меншою енергетична залежність Європи від одного джерела чи країни. Ініціатори проведення Першого атомного форуму в Європейському Союзі – уряди Чехії та Словаччини – намагатимуться переконати учасників у тому, що атомна енергетика в Європі має таке саме право на розвиток, як інші, однак потрібно розвивати й альтернативні джерела.

Речник ЧЕЗу, найбільшої енергетичної фірми в Чехії, Владислав Кршиж наголосив: «Ми схиляємось до того, щоб зберегти розвиток усіх джерел енергетики, як атомної, так і природних джерел. Ми б не хотіли з цього енергетичного міксу виключити будь-яке джерело. Ми прагнемо, щоб розвивались усі. А далі вже залежить від країни, яка політика, з огляду на георграфічні умови, є для неї найвигіднішою. Зрештою, ми як фірма, стоїмо на тому, що вивозимо різні джерела енергії – водну, вугільну, ядерну, готуємось до розбудови газових електростанцій».

Словаччина прагне енергетичної незалежності

На думку чеського фахівця, все ж для того, щоб вулиці в індійському Бомбеї були так само яскраво освітлені, як, скажімо, у Празі, без атомної енергії не обійтись. І уряд Словаччини також за розвиток атомної енергетики. Зараз дві у Словаччині атомні станції, зведені ще за радянськими проектами, модернізуються, в перспективі будівництво третьої. Як сказав Радіо Свобода аналітик братиславської газети «Сме» Іван Штуляйтер, таким чином Словаччина намагатиметься вирішити проблему енергетичної залежності.

Іван Штуляйтер: «Словацький уряд, так само, як уряди інших країн ЄС, усвідомлює високу залежність від поставок нафти і газу передусім з Російською Федерації. Тобто, розвиток атомної енергетики дозволить Словаччині певною мірою стати більш незалежною і самостійною від Росії. Крім цього, потенціал атомної енегетики є високим і тому, що Словаччина не має добрих природних умов для того, щоб зводити нові водні електростанції. Тобто, атомна енергетика є певним виходом з енергетичної кризи, що чекає Європу, відповідно і виходом з високої залежності Словаччини від поставок газу і нафти з Росії».

На Першому атомному форумі в Братиславі також розглядатимуть проблеми фінансування і побудови першої атомної електростанції нової генерації на фінському острові Олкілуото і безпечнішого використання існуючих атомних джерел електроенергії в Європі. Форум завершить свою роботу у вівторок.
XS
SM
MD
LG