Доступність посилання

ТОП новини

Скандал з фінансуванням правлячої британської партії: поліція починає розслідування


Олекса Семенченко Лондон, 30 листопада 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Британська поліція відкриє розслідування справи про таємні грошові пожертви на правлячу в країні Лейбористську партію прем’єр-міністра Ґордона Брауна. Ця справа вже завдала значних збитків популярності британського уряду.

Британська поліція починає розслідування інформації про те, що власник великої компанії з будівництва житла Дейвід Абрагамс надав через посередників понад 1 мільйон 200 тисяч доларів правлячій Лейбористській партії. Скандал триває лише кілька днів, але нове опитування громадської думки показало, що опозиційна Консервативна партія вже випереджає лейбористів у симпатіях виборців на 11 відсотків. Це найбільший відрив з того часу, коли колишній прем’єр-консерватор Марґарет Тетчер була на вершині популярності у 80-х роках минулого сторіччя.

Потрібно вказувати справжнє джерело походження грошей

Відповідно до британського виборчого закону, особи, що роблять пожертви на партії від імені інших донорів, мають надавати дані про справжнє джерело походження грошей. Ґордон Браун уже визнав, що пожертви від пана Абрагамса не були законно задекларовані, і сказав, що їх буде повернуто.

Зі свого боку, Абрагамс заявив, що не знав, що використання посередника для надання пожертви є порушенням закону. Він начебто просто хотів уникнути уваги мас-медіа.

Тим не менше, генеральний секретар Лейбористської партії Пітер Ватт у понеділок подав у відставку, визнавши, що знав про факт пожертв Абрагамса через посередників.

Справу передали поліції

У четвер Виборча комісія, що є парламентським органом, який наглядає за законністю фінансування партій, повідомила, що передає справу до поліції після консультацій з прокуратурою.

Після спалаху скандалу низка високих посадовців Лейбористської партії виявилася у центрі уваги. Один із них – заступник лідера партії і лідер Палати громад Гаррієт Гарман. Вона погодилася отримати 5000 фунтів стерлінгів Абрагамса через посередника, але у п’ятницю заявила медіа, що діяла з найкращих міркувань.

Гаррієт Гарман: «Я твердо наголошую, що я діяла відповідно до букви і духу закону, і я абсолютно переконана, що Ґордон Браун робив те саме».

Напередодні міністр праці і пенсій Пітер Гейн визнав, що не зареєстрував пожертви на 5000 фунтів від відповідального за збір коштів на партію через адміністративну помилку.

Опозиційні партії сповна скористалися з викриттів цього тижня. Представник тіньового уряду Консервативної партії Теріза Мей, зокрема, сказала, що виборці добре розуміються на шахрайстві і дадуть власний присуд лейбористам, коли надійде час парламентських виборів.
XS
SM
MD
LG