Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада з Головою


Тетяна Ярмощук Київ, 5 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Новим спікером став представник «Нашої України – Народної самооборони» Арсеній Яценюк.

«Яценюк Арсеній Петрович. Кількість голосів, поданих «за» кандидата, 227», – повідомив з трибуни Верховної ради голова лічильної комісії Микола Шершун.

«За» кандидатуру спікера-Яценюка проголосували усі бютівці та нунсівці, які підписалися під коаліційною угодою.

«Сьогодні ми довели, що коаліція створена не тільки на папері, коаліція створена, вона працює і буде працювати», – заявив новообраний спікер, далі подякував коаліції, що обрала його, і опозиції, що дозволила це зробити.

Сьогодні ж Арсеній Яценюк має подати кандидатуру нового керівника уряду на розгляд Президенту. Про це повідомила сама потенційний Прем’єр – Юлія Тимошенко: «Президент має певний термін для того, щоб повернути кандидатуру або її не повертати з певною мотивацією. Думаю, що уряд може бути сформований у найближчі два тижні».

Негативний настрій в Партії регіонів

Тим часом, представники Партія регіонів заявили, що не визнають результатів голосування за спікера, оскільки лідери коаліції контролювали волевиявлення своїх партійців. Регіонали не виключають, що оскаржуватимуть це у судовому порядку. Представник Партії регіонів Юрій Мірошниченко заявив: «Вперше в історії були проведені вибори Голови ВР на безальтернативній основі. Я не виключаю, що ми будемо звертатися до суду, щоб оскаржити вибори Голови ВР».

Наступне засідання Верховної Ради має відбутися у четвер. На думку ж декого з експертів, вдале голосування за спікера ще не означає вдалого голосування за Прем’єра. Суперечки можуть виникнути, зокрема, щодо розподілу міністерських крісел.
XS
SM
MD
LG