Доступність посилання

ТОП новини

Іран вітає звіт американської розвідки щодо його ядерної програми


Кирило Булкін Київ, 5 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Тегеран привітав новий звіт американської розвідки, в якому вказано, що Іран зупинив програму зі створення ядерної зброї у 2003 році. Однак офіційний Вашингтон разом з такими країнами як Велика Британія, Франція, Німеччина та Ізраїль і далі висловлює стурбованість щодо іранської ядерної програми.

Іран менше налаштований на створення ядерної зброї, ніж це стверджувала раніше адміністрація президента Буша. Такий висновок містить звіт Національної розвідки США.

Голова МАГАТЕ Мохаммед Аль-Барадеї сказав, що цей документ «допоможе розв’язати нинішню кризу» навколо іранської ядерної програми.

Офіційний Вашингтон, а також Велика Британія, Франція та Німеччина вважають, що звіт підтвердив справедливість їхньої політики тиску на Іран, зокрема й через санкції ООН. Так, прем’єр-міністр Ізраїлю Егуд Ольмерт заявив: «Американський підхід, як і наш, полягає в тому, що треба й далі докладати консолідовані зусилля, щоб не дати Ірану набути ядерної потужності».

Тривожний сигнал

Президент США Джордж Буш назвав відомості, що містяться у звіті розвідки, «тривожним сигналом»: «Вони мали програму, вони зупинили програму. Чому це тривожний сигнал? Тому що вони можуть знову запустити її, і відновлену програму може зробити ефективною й небезпечною здатність збагачувати уран, опанування чого могло бути переведене в секретну програму».

А президент Росії Владімір Путін у розмові з керівником іранської переговорної групи Саїдом Джалілі сказав, що іранська ядерна програма має бути прозорою та підконтрольною МАГАТЕ: «Мені дуже приємно відзначити активізацію контактів вашої країни з МАГАТЕ. Ми вітаємо розширення співробітництва, розраховуємо на те, що всі ваші програми у ядерній сфері будуть відкритими й проходитимуть під контролем цієї авторитетної міжнародної організації».

У звіті Національної розвідки США зазначено, що Іран і далі веде роботи зі збагачення урану й може мати достатню для побудови ядерної зброї кількість його до 2015 року.
XS
SM
MD
LG