Доступність посилання

ТОП новини

Американський волонтер задоволений перебуванням в Україні


Леся Бакалець Київ, 5 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні Міжнародний день волонтера – день тих, хто працює без матеріальної винагороди і має високу мету – допомагати людям. Офіційно їх називають добровольцями на підтримку економічного та соціального розвитку, а простіше – волонтерами. Один із них – Крістофер Тюсенс, доброволець Корпусу Миру США в Україні.

«Це Україна вибрала мене» – каже, посміхаючись, американець Крістофер Тюсенс, бо сам не знав, куди поїде. Просто подав заявку до Корпусу миру, і йому запропонували роботу в одній із сільських шкіл Львівщини. Оскільки Тюсенс має польське коріння, то добре знав, де є Україна, а от своїм друзям довелося довго пояснювати: «Я їх заспокоював, казав, що Україна – дуже гарна держава і що все зі мною буде добре».

Поміняв Сполучені Штати на українське село

Тож Крістофер сміливо «поміняв» свою розвинену країну на українську провінцію, а посаду вчителя політології на посаду викладача англійської мови. І ось уже рік працює, як і більшість українських вчителів. Щодня по 5-6 уроків, викладання у класах від 6-го по 11-й. І таке волонтеру подобається.

«Я сам цього хотів, я прагнув показати інше обличчя Америки, бо часто в новинах люди чують найгірше про мою країну, а у мене є шанс показати щось краще», – наголосив Крістофер Тюсен.

Він пояснює своє бажання бути волонтером просто: «Я хочу допомагати людям». А його учні цю допомогу вдячно приймають і старанно вчать англійську мову. «Навіть в обласній олімпіаді призові місця займають», – пишається педагог. І не дивно, адже американський волонтер добре володіє українською. Але хоче вивчати мову далі, щоб оволодіти нею повністю. У цій справі найважчим виявилося засвоїти особливості відмінювання українських слів. Крістофер скаржиться, що досі ще не навчився «чути їх».

«В Америці так не прийнято»

Що ж до особливостей поведінки українців, то найбільше волонтера дивує те, що люди не стоять у чергах, а штовхаються й лізуть один поперед одного. В Америці, каже Крістофер, так не прийнято.

Через рік він повернеться до рідної країни і хоче продовжувати навчання – здобути ступінь магістра. Але волонтерську роботу також не збирається полишати. Адже вважає, що волонтери змінюють світ на краще.

В Україні нині працюють 170 волонтерів Корпусу миру США. У різних містах та селах вони пристосовуються до незвичного побуту та звичаїв, швидко опановують українську мову і вірять у те, що справді допомагають українцям.
XS
SM
MD
LG