Доступність посилання

ТОП новини

В Івано-Франківську свято Збройних Сил спільно відзначили ветерани Радянської армії і УПА


Галина Добош Івано-Франківськ, 6 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – В Івано-Франківську вперше в Україні свято Збройних Сил України спільно відзначили ветерани Радянської армії та вояки Української Повстанської Армії. Разом із ними були молоді солдати та ліцеїсти військового ліцею.

16-ту річницю Збройних Сил України в Івано-Франківську вперше спільно відзначили ветерани колишньої Радянської Армії, афганської війни, Українського козацтва, воїни УПА та військовослужбовці місцевого гарнізону
(mil.gov.ua)
На таку зустріч ветерани зібралися в Народному домі по вул. Шевченка, де у 1918-му році був готель «Асторія» і де тоді засідав уряд Західно-Української Народної Республіки. Разом із ними були колишні афганці, представники Українського козацтва, військовослужбовці місцевого гарнізону, а також молоді ліцеїсти. Ідея зібрання належала Вячеславу Семигіну – обласному військовому комісару, полковнику.

Вячеслав Семигін: «Об’єднали ветеранів Великої Вітчизняної і ветеранів УПА. Все пройшло без конфліктів... Порозуміння було як з однієї сторони, так і з другої. Я думаю, це вдалося. Дійсно, нам ділити нічого, Україна в нас одна, її треба берегти, розбудовувати, щоб вона стала однією з передових в Європі».

Попередньо були зустрічі з представниками різних сторін. Не одразу прийшло усвідомлення, що непримиренність – прояв не сили, а слабкості. І першими кроками стало спільне покладання квітів до могил загиблих у роки війни.

Іван Жуков очолює обласну Асоціацію інвалідів, генерал-майор у відставці. Він був учасником боїв за звільнення Станіслава (колишня назва Івано-Франківська).

«Ми, фронтовики, надіємося, що наші краяни, постійно будуть пам’ятати тих, хто поклав свої голови за мир на землі. Не було б визволення України від фашистів, не було б сьогодні незалежної України», – зазначив Іван Жуков.

«Нам нічого ділить»

Голова Братства ОУН-УПА Карпатського краю Федір Володимирський сподівається, що з часом буде спільне свято на Покрову, 14-го жовтня, яке зараз відзначається як День Козацтва і створення УПА.

Федір Володимирський: «То дуже добре, хай буде консолідація всіх Збройних Сил, усіх військових. Може, трошки опам’ятаються наші недруги».

А голова Івано-Франківської спілки ветеранів Афганістану Віктор Омелько наголосив: «Це питання політично давно вже мусолилося, але я радий, що йде вже процес, що люди спілкуються, дружні стосунки встановлюються. Тому що нам нічого ділить. У принципі, всі вояки, всі пройшли цей шлях і всі сини України. Тут, у Західному регіоні, це об’єднання проходить уже давно. Ми спілкуємося. І це допомагає у військово-патріотичному вихованні молоді».

Для ветеранів-фронтовиків та вояків УПА підготували концерт. Потім, при уже неформальному спілкуванні вони спільно випили по символічних сто грам і пом’янули тих, хто не дочекався сьогоднішнього дня.
XS
SM
MD
LG