Доступність посилання

ТОП новини

Міськрада Луганська ще рік тому ухвалила Статут територіальної громади. Залишилось ознайомити з ним луганців


Ярослав Гребенюк Луганськ, 7 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Луганську Статут територіальної громади ухвалили за радянською традицією – «до красної дати», напередодні Дня міста. Наразі статут відіграє у житті громади декоративну роль.

Ганна Коновченко – домогосподарка. Проте останнім часом їй довелося перетворитись на громадського діяча. Вона збирає підписи проти рішення міської влади знищити 5 гектарів лісу в смузі міста. Про Статут територіальної громади вона дізналась майже випадково – коли шукала закони, що регулюють стосунки громади зі владою.

Ганна Коновченко: «Виявляється, від мешканців міста щось може залежати, якщо все робити за статутом! Ми багато чого не знаємо, можливо, і через нашу власну пасивність теж. Але, ймовірно, чиновникам вигідно, щоб люди цього не знали і не користувались цим своїм правом. Виявляється, такий механізм існує – ми просто цього не знали!»

Треба більше розповідати громаді про її права

У міськраді погоджуються, що треба більше розповідати громаді про її права, і навіть збираються невдовзі це робити. Водночас Сергій Чебаненко, начальник управління внутрішньої політики зауважує, що насправді такий документ уже працює.

Сергій Чебаненко: «Ми його опублікували в муніципальній газеті «Жизнь Луганска», але цього замало. Треба, щоб примірник був у кожній бібліотеці. Великим накладом статут хочемо надрукувати до кінця року – російською і українською мовами. У будь-якому разі документ непоганий. Цього року за ним почали працювати – ми провели громадські слухання. Нині, знову- таки згідно зі статутом, створюємо громадську палату».

Статут міськрада ухвалила ще у вересні 2006-го. Отож виходить, що єдині досягнення за рік – громадські слухання і підготовка до створення громадської палати.

«Статут ухвалили в напівсирому варіанті»

Член ради руху «Громадська комунальна самооборона» Ігор Бразовський був серед ініціаторів створення статуту. Але він вважає, що документ, ухвалений міськрадою, не може бути ефективним інструментом захисту прав громади.

У статуті не виписані механізми контролю громадою влади, а ті, що існують, надто складні для реалізації. Також у документі немає необхідного, на думку Бразовського, поняття «політична палата» – дорадчого органу із партій, які не увійшли до міськради.

Ігор Бразовський: «Терміново знадобилось до Дня міста затвердити статут. І міська влада наша – «бігом-бігом, давай-давай!» Статут ухвалили в напівсирому варіанті. Все, що потрібно людям, трохи почекає, а в першу чергу приймаємо те, що потрібно владі! Вийшла, як на мене, мертвонароджена дитина».

Утім пан Бразовський не складає відповідальності й з себе. «Якби ми були більш наполегливими…», – зазначає він.

Сьогодні у міськраді не відмовляються розглядати корективи до статуту. Отож місцевий «конституційний процес» лише починається.
XS
SM
MD
LG