Доступність посилання

ТОП новини

Одного голосу наразі не вистачило Юлії Тимошенко, щоб стати Прем’єр-міністром


У вівторок «за» проголосували 225 депутатів. При цьому під час голосування за Тимошенко, за твердженням депутатів від БЮТУ і НУНСу, не спрацювали дві картки для голосування. А під час переголосування – не спрацювала картка одного з депутатів, а спікеру Арсенію Яценюку технічно перешкодив проголосувати депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов. Не брали участі у голосуванні три фракції – Партії регіонів, КПУ і Блоку Литвина. Представники Коаліції демократичних сил заявили, що за такої ситуації Президент Віктор Ющенко повторно внесе кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду керівника уряду. А голосуватимуть депутати – бюлетенями.


У вівторок «за» проголосували 225 депутатів. При цьому під час голосування за Тимошенко, за твердженням депутатів від БЮТУ і НУНСу, не спрацювали дві картки для голосування. А під час переголосування – не спрацювала картка одного з депутатів, а спікеру Арсенію Яценюку технічно перешкодив проголосувати депутат від Партії регіонів Владислав Лук’янов.

Після цього у Верховній Раді оголосили перерву.

Не брали участі у голосуванні три фракції – Партії регіонів, КПУ і Блоку Литвина.

Вже у другій половині дня спікер Арсеній Яценюк оголосив, що засідання Верховної Ради буде продовжено у середу зранку.

Кандидат на посаду Прем’єр-міністра Юлія Тимошенко висловила свою впевненість у формуванні уряду найближчим часом.

«Ми найближчим часом проголосуємо в іншому режимі, поіменним голосуванням, без електронної системи «Рада», склад уряду й нове керівництво уряду», – наголосила Тимошенко.

Вона повідомила, що депутати від Коаліції демократичних сил звернулися до Генпрокуратури та СБУ щодо ситуації з голосуванням за прем’єра.

Юлія Тимошенко заявила про фальсифікацію голосування за її кандидатуру.

А представник Партії регіонів Владислав Лук’янов, який під час голосування вихопив картку в спікера Яценюка, сказав, що в такий спосіб захищав закон: «Я стояв на виконанні закону. Якщо я порушив закон, то, отже потрібно розглянути в якій мірі я це зробив».

Представники Коаліції демократичних сил заявили, що за такої ситуації Президент Віктор Ющенко повторно внесе кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду керівника уряду. А голосуватимуть – бюлетенями.

Коаліція Блоку Юлії Тимошенко і блоку «Наша Україна – Народна самооборона» зібрала 150 підписів під ініціативою про голосування бюлетенями. Про це повідомив журналістам народний депутат Давид Жванія (НУНС).

А відповідаючи на запитання про членство в коаліції народного депутата НУНС Івана Плюща, Жванія сказав, що фракція ухвалила рішення виключити його зі складу фракції.

Разом з тим він зауважив, що юридично це зробити «украй важко», і необхідно розробити механізм виключення з фракції.

******** Президент України у вівторок в першій половині дня особисто представив у Верховній Раді кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єра.

Віктор Ющенко також вніс кандидатури на посаду міністра оборони Юрія Єханурова та на посаду міністра закордонних справ Володимира Огризка.

Юрій Єхануров був прем''єр-міністром з вересня 2005 по серпень 2006 року.

Володимир Огризко виконував обов''язки першого заступника міністра закордонних справ.

Матеріали до теми:

• СБУ створила слідчу групу для з’ясування обставин збою системи «Рада» • Чому ВР не проголосувала за кандидатуру Юлії Тимошенко на посаду прем’єра і як розвиватимуться події далі? • Прем’єр не прем’єр? У вівторок Юлія Тимошенко так і не стала головою українського уряду • Тимошенко не балотуватиметься у Президенти за умови, якщо вона стане Прем’єром
XS
SM
MD
LG