Доступність посилання

ТОП новини

В Ужгороді інвестори боролися за унікальні Боржавські полонини


Надія Петрів Ужгород, 11 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні в Ужгороді відбулося засідання конкурсної комісії для визначення кращих інвестиційних проектів зі створення туристично-оздоровчих комплексів. Інвестори боролися за унікальні Боржавські полонини, і вперше такий серйозний крок робився відкрито, прозоро, за участі фахівців, журналістів, голів сільрад та райадміністрацій.

На Боржавських полонинах у Закарпатті ще в радянські часи планували збудувати потужний туристично-рекреаційний комплекс. Фахівці понад 20 років тому з’ясували, що тут можна прокласти гірськолижні траси, які могли б приймати Олімпійські змагання. Щоправда, тоді так і не встигли цього зробити, й лише зараз Боржавськими полонинами знову зацікавилися.

Обласна влада вирішила: забудувати їх має не лише той інвестор, який запропонує найбільший чи найсучасніший комплекс, а той, котрий побудує в районі дороги, прокладе газо- та водопроводи, електромережі і вирубає найменше лісу.

Начальник управління туризму Закарпатської облдержадміністрації Олександр Марченко наголосив: «Це вперше такий конкурс проводиться відкрито. Це перший конкурс, який проводить Закарпатська облдержадміністрація на теренах України. Це як пілотний проект, і Міністерство економіки нам надало дозвіл на проведення такого конкурсу, делегувала повноваження Міжгірська районна рада. Досі не було таких випадків, коли йшли два проектанти на одну й ту ж територію з двома проектами. Так повинно вирішуватися все, люди повинні знати, хто кращий проект запропонує, тому й надавати дозвіл».

«Боржава може стати гордістю держави, національним символом»

Вимоги Закарпатської влади врахували дві потужні компанії. Про родзинки свого проекту розповів виконавчий директор однієї з компаній Федір Чупа: «4 тисячі 150 ліжкомісць, стільки заплановано розміщувати одноразово відпочивальників. Для обслуговування лижників, трас запроектовано систему канатних пасажирських доріг і витягів, а також підйомник бугільного типу довжиною 3,5 тисяч метрів. Пропускна спроможність становитиме 19 тисяч 330 чоловік на годину».

Представник іншої компанії Андрій Банцер запропонував проект, розташований на вдвічі більшій території – понад 500 гектарів, і суму інвестицій вдвічі більшу – 3 мільярди гривень.

Значущість свого проекту Андрій Банцер охарактеризував так: «І ми, і, сподіваюся, конкуренти робили різні маркетингові дослідження – польові, кабінетні, експертизні… Щоразу, коли мені кладуть на стіл звіт про конкурентів, я доходжу до одного висновку: конкуренти Боржави в тому цілісному розумінні, в якому ми це розглядаємо зараз, це не Буковель, Драгобрат, Славське. А конкуренти Боржави – це Кличко, Руслана, Євробачення, наша футбольна збірна України з футболу минулорічна… Боржава може стати гордістю держави, національним символом. Це є наша амбітна мета».

Зрештою, переміг у конкурсі другий проект. Його представник Андрій Банцер відповів на запитання журналістів, переконав економістів у фінансовій спроможності інвесторів і пообіцяв, що прийматимуть туристів на Боржавських полонинах уже під час Євро-2012.
XS
SM
MD
LG