Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині розгорнулася дискусія навколо оплати праці менеджерів


Німеччина, 14 грудня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Майже сімдесят відсотків німців переконані, що менеджери великих компаній мають завищені зарплати. Такими є результати дослідження, проведеного соціологічним інститутом «Forsa» на замовлення журналу «Stern».

«Подальше розшарування суспільства на бідних і багатих загрожує соціальному миру», — вважає голова фракції соціал-демократів у Бундестазі Петер Штрук. СДПН однією з перших відреагувала на повідомлення, що більшість німців не вдоволені завищеними зарплатами менеджерів великих компаній. Критика пролунала також з боку профспілок, які вказують на те, що деякі менеджери за один рік заробляють більше, ніж їхні рядові працівники за все життя.

60 мільйонів євро за один рік

Серед тих німецьких менеджерів, хто заробляє найбільше, називають голову правління автомобільного концерну «Порше» Венделіна Відекінґа. Його річний заробіток нині сягнув 60 мільйонів євро. Керівник Deutsche Bank Йозеф Аккерманн заробив за рік 13 мільйонів євро. Голова правління «Siemens» Петер Льошер цього року отримав близько чотирьох з половиною мільйонів євро.

Менеджери відкидають критику на свою адресу. Вони говорять про те, що кількість грошей, яка їм виплачується, залежить від успіху концерну. Крім того, працедавці вказують, що тут не йдеться про самообслуговування: розмір зарплат визначається наглядовими радами, до складу яких входять і представники робітничого колективу. Президент Союзу працедавців Німеччини Дітер Хундт застеріг від законодавчого регулювання оплати праці топ-менеджерів і державного втручання в економіку.

Меркель звертається до сумління менеджерів

Канцлер Німеччини Анґела Меркель також виступила проти якихось законодавчих ініціатив стосовно обмеження зарплати керівників підприємства. Водночас вона закликала менеджерів не ігнорувати дискусію, яка розгорілася, й не сприймати нинішні дебати так, начебто вони ведуться через заздрощі. Передусім Меркель піддала критиці занадто високі відступні для деяких менеджерів. Вона звернула увагу на те, що серед населення викликає невдоволення й нерозуміння, коли керівники піддають фірму великим ризикам, внаслідок чого страждають працівники, але, залишаючи компанію, вони отримують мільйонні відступні. Тут треба щось робити, сказала канцлер.

Подібна думка пролунала і від федерального президента Німеччини Горста Кьолера. Він закликав топ- менеджерів продемонструвати високу мораль і застеріг, що не в останню чергу від їхньої поведінки залежить також єдність суспільства і соціальний мир. Кьолер запропонував зробити так, щоб успіх підприємств поширювався і на рядових працівників. Тоді, на його думку, вдасться уникнути подальшого збільшення прірви між бідними й багатими.

Важливим є не тільки курс акцій

Німецькі профспілки, у свою чергу, наполягають на запровадженні спеціального кодексу для визначення рівня оплати праці топ-менеджерів. Зокрема, пропонується враховувати для цього не тільки курс акцій, але також настрої серед працівників і гарантування стабільності робочих місць.
XS
SM
MD
LG